24_main_ukr

Заступник глави адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв провів зустріч у Мінську з радниками голів держав "нормандського формату" та представником ОБСЄ.

"Вони (зустрічі – Ред.) відбулися на рівні радників голів країн "нормандського формату". Крім мене, в них взяли участь радники канцлера Німеччини, президентів Франції та Російської Федерації, а також представник ОБСЄ", – цитує Єлісєєва Інтерфакс-Україна.

За словами Єлісєєва, радники голів держав погодили за участю Олександра Хуга три пілотні точки розведення сторін і відведення озброєння від лінії розмежування.

"Ми зараз визначили три пілотні точки. Це Станиця Луганська, район Петровського і район Золотого, де ми будемо це робити, були дані чіткі установки експертам і військовим, щоб найближчим часом це рішення було втілене в життя", – сказав заступник глави АП.

В адміністрації президента України розраховують, що рішення про пілотні точки, де буде відбуватися розведення сторін і відведення озброєнь, буде реалізовано до 1 липня.

За словами Єлісєєва, українська сторона вважає, що забезпечення безпечного виборчого процесу в Донбасі можливо тільки при розгортанні збройної місії в регіоні.

"Ми будемо далі працювати як у нормандському форматі, так і у Відні в рамках ОБСЄ для того, щоб була чітко окреслена компетенція, чітко визначено мандат такої місії. Оскільки без такої місії говорити про належну безпеку і справедливі вибори не доводиться", – сказав він.

У АП наголосили, що наполягають на необхідності розміщення такої місії в контексті забезпечення безпеки до, під час і після місцевих виборів у Донбасі і під час зустрічі цей компонент обговорювалося.

Також, на зустрічі українська сторона розповіла про своє бачення такої місії, її склад та функції.

"Але ще раз підкреслю, що напружена робота триває, предметно, що така позиція знаходить розуміння з боку наших партнерів", – додав Єлісєєв.

15 червня після переговорів у тристоронньому форматі в Мінську пройшла зустріч представників президентів країн нормандської четвірки і ОБСЄ.

Офіційною причиною такої наради джерела називали "політико-дипломатичні шляхи врегулювання ситуації в Донбасі" і пояснили, що зустріч може свідчити про підготовку переговорів за участю лідерів країн Нормандського формату.