ГУ Держпраці у Львівській області винесло п’ять постанов про накладення фінансових санкцій на загальну суму 341,52 тис. грн

ГУ Держпраці у Львівській області винесло п’ять постанов про накладення фінансових санкцій на загальну суму 341,52 тис. грн. за фактом виявлення неформальних трудових відносин із 20 працівниками. Про це Depo.Львівповідомили у прес-службі відомства.

В установі нагадують: згідно зі статтею 43 Конституції України та статтею 2 КЗпП України, кожен має право заробляти на життя працею, яку вільно обирає та на яку вільну погоджується, і реалізує це право шляхом укладення трудового договору.

"Із початку року її фахівці взяли участь у 143 засіданнях комісій з питань легалізації робочих місць та у 31 виїзній робочій групі, за результатами роботи яких працевлаштовано 187 працівників", – йдеться у повідомленнні.

Водночас, головні державні інспектори ГУ Держпраці у Львівській області під час проведення перевірок виявили факти 20 неформальних трудових відносин (станом на 01.08.2016). Матеріли проведення 6 перевірок, у зв’язку з виявленням неформальних трудових відносин, скеровано в правоохоронні органи за ознаками ст.172 КК України; складено та передано до суду 6 протоколів про вчинення адмінправопорушень за ч.1 ст. 41 КУпАП.

"Нагадаємо, що за допущення працівника до роботи без належного оформлення, окрім адміністративної та кримінальної відповідальності посадової особи, з березня 2016 року юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, підлягають до відповідальності у вигляді накладення фінансової санкції за порушення законодавства", – йдеться у повідомленні.

Так, відповідно до пункту 1 частини другої статті 265 КзПП України, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний день у разі фактичного виконання роботи повний день, та виплату зарплати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування та податків накладається штраф у 30-кратному розмірі від мінімальної заробітної плати.