Бізнесмена і колишнього чоловіка олімпійської чемпіонки Лілії Подкопаєвої Тимофія Нагорного арештували декілька днів тому.

Печерський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід: два місяці перебування під вартою з можливістю вийти під заставу в розмірі 528 тисяч 600 гривень. СБУ подала апеляцію на це рішення. 

Меценат і продюсер

49-річний Тимофій Нагорний родом з Макіївки Донецької області. Він — відомий в Україні бізнесмен, меценат, продюсер, організатор численних заходів. Президент “Фонду волонтерів України”, директор міжнародної компанії “Спорт-сервіс”, яка організовує спортивні шоу, виробляє одяг та продукти харчування для спортсменів.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Як продюсер Нагорний співпрацював з багатьма українськими виконавцями. За 25 років громадської діяльності створив понад 500 благодійних проектів у країні.

Підозра у держзраді

Служба безпеки України наразі не коментує затримання Тимофія Нагорного. Товариші ж бізнесмена довідались, що його звинувачують у державній зраді (стаття 111 Кримінального кодексу України).

Нагорного начебто заарештували за фактом спілкування з російським бізнесменом Олексієм Дашутіним. Кажуть, що нібито зафіксована розмова, в якій поставлено під сумнів національні інтереси України.

"Мене звинувачують по 111 статті (державна зрада), людину, яка 29 років є жителем України і ніколи і ніким не був завербований, ні на марші світу … Я можу на поліграфі дати свідчення, що ніколи не співпрацював ні зі спецслужбами Росії,  ні зі спецслужбами будь-якого світу, і готовий доводити це в вашому суді, – заявив Нагорний.

Дашутін Олексій з'явився в моєму житті ще рік тому. Він пообіцяв допомагати спортивній гімнастиці, – розповідає Нагорний.  – Я йому зробив зустріч на Кончі-Заспі на олімпійській базі зі спортсменами, з олімпійськими чемпіонами.

До слова, Олексій Дашутін 2014 року був засуджений у Росії до 4 років колонії загального режиму за фактом махінацій, перевищення повноважень і розкрадання майна Міністерства оборони РФ. Але йому вдалося уникнути покарання.

Відомо, що 2014 року Тимофія Нагорного затримували під час Маршу миру в Москві. Під арештом він перебував декілька діб. Однак про причини затримання Нагорний так і не повідомив.