Україна завжди пам’ятатиме своїх героїв, зазначає президент України Володимир Зеленський у річницю падіння літака біля Чугуєва, коли загинуло 26 осіб.

“Рік тому внаслідок падіння літака у Чугуєві Україна втратила 26 гідних синів. У них попереду було ціле життя і не одна бойова перемога. Неможливо вгамувати біль від цієї втрати. Щирі співчуття рідним та близьким загиблих воїнів. Україна завжди пам’ятатиме своїх героїв”, – написав Зеленський у соцмережах у суботу.

Генпрокурор Ірина Венедіктова заявляє, що захист колишнього командувача Повітряних сил ЗСУ Сергія Дроздова затягує передачу до суду справи про катастрофу літака АН-26 під Харковом.

Про це генпрокурор написала сьогодні у своєму Фейсбуці:

«Ще 5 травня ми надали доступ сторонам до зібраних матеріалів. Завершили ознайомлення з ними наразі всі потерпілі та їхні представники, четверо підозрюваних та їх захисники, один підозрюваний та його захисник перебувають на завершальному етапі ознайомлення.

Разом з тим, підозрюваний, який вже звільнений з посади командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, жодного разу до Державного бюро розслідувань не з’явився та не ознайомився із матеріалами досудового розслідування.

Його адвокати затягують розгляд клопотання слідчого про встановлення строку для ознайомлення із матеріалами, заявляючи численні клопотання та відводи слідчому судді. Тому це клопотання не розглянуте вже упродовж більш як півмісяця.

20 вересня слідчим суддею залишено без задоволення скаргу захисника екскомандувача Повітряних Сил ЗСУ на повідомлення про підозру. Тож лише через неналежну процесуальну поведінку підозрюваного обвинувальний акт ще не направлений до суду», – наголосила вона.

За словами Венедіктової, слідство було завершено за 7 місяців і 10 днів – зібрано понад 60 томів матеріалів справи.

Підозрювані у порушенні правил польотів, підготовки до них та правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки, та у недбалому ставленні до служби – шестеро військових службових осіб.

Нагадаємо, 25 вересня 2020 року близько 20:50 на автодорозі Київ-Харків-Довжанський сталася авіакатастрофа. Під час планових навчальних польотів впав і загорівся військовий літак марки АН-26, який здійснював посадку на аеродромі військової частини в місті Чугуєві Харківської області. На борту перебували 27 осіб (20 курсантів і сім офіцерів Харківського університету Повітряних сил ЗС України ім. Кожедуба). 26 людей загинули, вижив один курсант.

У рамках розслідування було повідомлено про підозру шістьом особам: колишньому керівнику Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба, командувачу Повітряних сил Збройних сил України, командиру військової частини А4104 міста Чугуєва, двом його заступникам, а також керівнику польотами, який керував польотами в день трагедії.

13 травня 2021 року начальник слідчого відділу Державного бюро розслідувань (ДБР) України Вадим Приймачок заявив, що причетність шести підозрюваних осіб до падіння літака Ан-26 біля Чугуєва, підтверджена.

Начальник слідчого відділу ДБР вказав, що основною причиною падіння літака Ан-26 був дозвіл на злети конвеєрним способом.

“Найголовнішою причиною трагедії є незаконний дозвіл керівником польотів на аеродромі “Чугуїв” на злети зазначеного літака конвеєрним способом. Такі дозволи відбувалися протягом останніх чотирьох польотів перед трагедією, що фактично призвело до того, що під час заходу на останній зліт, коли було виявлено поломку системи ПРТ-24, яка свідчила про некоректну роботу лівого двигуна, але у зв’язку з тим, що був конвеєр, зазначена поломка не змогла бути екіпажем виявлена своєчасно”, – сказав Приймачок.