У Сумах 19-річна дівчина покінчила з собою чи то через хворобу, чи то через глибоку депресії, повідомляє Корупція Інфо

Який день жителі Сум обговорюють загадкову загибель 19-річної студентки Юлії Лысаченко. Вона жила з батьками в квартирі на дев'ятому поверсі панельної багатоповерхівки. До недавнього часу з ними жив старший брат дівчини, але потім він з'їхав.

У той фатальний ранок мати з батьком пішли на роботу, залишивши доньку в одній квартирі. А вже близько полудня місцеві жителі виявили на асфальті біля під'їзду труп дівчини. Вікно на кухні її квартири було распахнуто навстіж. 

До смерті призвело схуднення?

Всі хто знають Юлю, відгукуються про неї досить тепло. Кажуть, дівчина була спокійна, тиха і ніколи не висловлювала думок про суїцид. З батьками ладила.

– Абсолютно нормальна сім'я. Ніхто не пив, не сварився. – розповідає сусідка сім'ї на ім'я Світлана.

Сусіди згадують: у дитинстві дівчина була трохи повненькою. Подорослішавши, мабуть, підсіла на дієту, та так, що в останні місяці вага її не перевищував 37 кілограм. З-за чого Юлія так завзято худла ніхто не розуміє.

– Близько року тому у дівчинки мабуть анорексія почалася. Почала стрімко худнути. Останнім часом я часто тільки чула, як мама Юлі плакала, вмовляла її щось зробити. Видно, на грунті цього траплялися скандали, – каже Світлана.

Брала академвідпустку і шукала роботу

Після школи Юлія поступила в один з місцевих внз, на юриста. Всі передумови до професії у неї були. Вчилася добре, якщо і пропускала якісь лекції, то всі відразу ж наверстывала. Але після закінчення першого курсу у Юлії почалися якісь проблеми зі здоров'ям і навчання на деякий час довелося залишити.

Дівчина взяла академвідпустку. У цей період (березень-травень 2015 року) Юлія розміщувала свої резюме, в пошуках роботи продавцем. Готова була працювати повний робочий день за оклад 1500-2000 гривень.

Через деякий час Юлія повернулася до навчання на другий курс.
– У неї були гарні оцінки, якщо перевести на п'ятибальну систему 4-ки і 5-ки. Що з нею сталося – важко сказати. Взагалі, при університеті таке у нас в перший раз, – розповів "КП в Україні" Володимир Семенов, заступник директора Інституту права Сумського державного університету.

Важко переживала втрату

Знайомі та друзі Юлії не хочуть йти на контакт – важко переживають втрату. Лише кажуть, що ідея схуднути у Юлії виникла кілька років тому. Але із-за чого? Невідомо. Судячи по знімках в інтернеті, у дівчини цілком приваблива фігура.

– Вона останній раз худла в 10 класі, після на дієтах не сиділа. Таблеток для схуднення не пила, – запевняє подруга загиблої. – Юля чудово розуміла, їй треба набрати вагу. Батьки об'їздили всіх лікарів, але так швидко це не лікується. Останні роки вона нормально їла.

Знайома запевняє – у студентки в організмі стався збій з-за важкого стресу.

– На початку року у неї померли дідусь і бабуся з різницею в кілька місяців, – каже вона. – На скільки я знаю, лікар призначив їй заспокійливе. Можливо, саме ці таблетки лежали на столі, і потрапили у відео сюжет про Юлю. Із-за чого все і вирішили – вони для схуднення.

На думку подруги, назва таблеток розібрати не можна і це могло бути все що завгодно.

По даній справі було відкрито кримінальну справу за статтею "Умисне вбивство", але в той же час в поліції схильні до версії про самогубство.

– Була знайдена передсмертна записка, в якій вона просила прощення у своїх батьків. Також відомо, що дівчина за життя хворіла, у неї була анорексія, – повідомила пресі інспектор сектору комунікації ГУ НП в Сумській області Марина Саббатовская.

Президент Асоціації дієтологів України Олег Швець:

Якщо людина знаходиться на жорсткій обмеженій дієті – то він повинен сидіти на ній з медичних причин, а не просто так. Необхідний в таких випадках контроль медиків. Звичайно, важливо, щоб в сім'ї звертали увагу на брак ваги і харчування. Але проблема в тому, що люди, які страждають на анорексію, можуть говорити не правду про те, як вони їдять. Тому для локалізації ситуації варто вчасно звертатися до психіатрів.