384776529

Україна та НАТО найближчим часом досягнуть домовленості щодо співпраці у сфері створення Сил спеціальних операцій, а також до травня розроблять Держпрограму реформування ЗСУ.

Про це в інтерв'ю "УНІАН" повідомив виконуючий обов'язки глави Місії України при НАТО Єгор Божок, передає Корупція.Інфо.

"Найближчим часом – я не хотів би забігати наперед, але найближчим часом ви побачите конкретні результати та конкретні домовленості (щодо створення Сил спецоперацій), які ми укладемо з альянсом за результатами зустрічей президента України тут, у штаб-квартирі НАТО, а також у штабі командувача збройними силами НАТО в Європі у Монсі, які пройшли у грудні минулого року", – сказав Божок.

В.о. глави місії повідомив, що документ буде підписано найближчими тижнями в Україні. "Це будуть домовленості про співпрацю України та НАТО у сфері створення Сил спеціальних операцій, який визначатиме низку конкретних напрямків, де ми отримаємо консультативну, навчальну та матеріально-технічну допомогу НАТО", – зазначив він.

За словами Божка, взаємодія альянсу та України у цій сфері "охоплюватиме дуже широкий спектр питань, починаючи від доктринальної бази, закінчуючи конкретною підготовкою і оснащенням конкретних бійців".

Крім того, за його словами, Україна та союзники по Північноатлантичному альянсу також найближчим часом досягнуть домовленостей щодо започаткування проекту допомоги НАТО у відбудові Військово-морських сил.

"Ми говоримо про відбудову за новими стандартами та зразками, що, де-факто,означає формування нових ВМС", – наголосив український дипломат.

Також він зазначив, що Україна та НАТО домовилися до травня разом розробити Державну програму реформування Збройних сил України на період до 2020 року, яку на саміті альянсу у Варшаві представить президент Петро Порошенко.

Він нагадав, що, згідно з програмою президента "Україна 2020", українська армія має до 2020 року бути реформована за стандартами НАТО.

"Зараз для досягнення цієї мети ми спільно з альянсом розробляємо комплексну середньострокову Державну програму реформування ЗСУ на період до 2020 року. Розгорнутий план цього документу, написаний разом з радниками НАТО, які працюють в Україні, був представлений 21 січня начальником Генерального штабу тут, у штаб-квартирі НАТО й отримав схвальні оцінки", – зазначив Божок.

За його словами, наступним кроком буде розробка так званого стратегічного оборонного бюлетеню, яка вже завершується, цей документ має представити у штаб-квартирі НАТО на початку березня міністр оборони України Степан Полторак.