Італія заморозила дві вілли російського олігарха Володимира Соловйова вартістю 8 мільйонів євро, а також віллу олігарха Алішера Усманова.

Про це повідомляє видання La Republicca.

Дві вілли Соловйова вартістю 8 мільйонів євро на озері Комо були заморожені італійськими правоохоронцями. Операція була проведена військовими спеціального підрозділу Фінансової гвардії. Такі дії проводяться на виконання санкцій, передбачених Міністерством економіки щодо найзаможніших росіян. Євросоюз запровадив санкції проти олігархів 23 та 28 лютого.

Військові також здійснили другий арешт в Арзачені на Сардинії – Італія заморозила вілли 68-річного сталевого магната Алішера Усманова. Вартість майна становить близько 16 мільйонів євро. Усманов – мільярдер, засновник USM Holdings. Один із найбагатших бізнесменів Росії та близький союзник Путіна. Соловйов – телеведучий та пропагандист, також входить до близького оточення Путіна.

Нагадаємо, напередодні, слідом за Євросоюзом, США ввели санкції проти олігархів з найближчого оточення Путіна та їхніх родин. Серед тих, хто потрапив під санкції – Алішер Усманов, один з найбагатших людей Росії. 

Його власність буде заблоковано для використання в США і громадянами США, включаючи його яхту, раніше конфісковану Німеччиною, і його приватний літак, один з найбільших приватних літаків Росії. 

Російський фондовий ринок вже зазнає серйозних втрат, економіка тріщить по швах. Джо Байден у своєму щорічному посланні оголосив війну російським олігархам та присвятив полум’яну промову Україні та її незламному народу, який голими руками відбиває ворога. Глава Білого дому анонсував приєднання країни до європейських санкцій. Він попередив, що вільний світ закликає президента РФ Володимира Путіна до відповіді за криваву бійню, яку він влаштував в Україні. Правда переможе, і Путін буде ізгоєм разом із Росією. Його зненавидить навіть свій народ.

Росіяни вже платять за беззастережну підтримку агресивної політики Кремля щодо України, проте “момент істини” настане пізніше. Західні компанії одна за одною оголошують про звільнення з російського ринку. Це призводить до паніки серед місцевого населення, люди скуповують товари, побоюючись тотального дефіциту. Директор центру досліджень економічної політики МДУ Олег Буклемішев вважає, що на тлі стрімкого падіння рубля росіяни загребуть імпорт, оскільки очевидно, що нинішні котирування валют не відповідають нинішній дійсності.