Необхідність ревізії в соціальні допомоги назріла. Держава готова підтримувати незахищених людей, малозабезпечені сім’ї, але тих, хто дійсно цього потребує. Тому було прийнято закон про верифікації соціальних виплат. Її проводить Міністерство фінансів.

 

Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебная, передає видання “Вголос”.

“В минулому році здійснили окрему перевірку правильності надання допомоги малозабезпеченим сім’ям. Виявили, що громадяни неправомірно отримали допомогу на суму понад 33,2 мільйона гривень. Половину з цих коштів вдалося повернути до державного бюджету”, – сказала вона.

За словами міністра, держава повинна підтримувати незахищених та малозабезпечених людей.

“Прийняли закон про верифікації соціальних виплат. Її здійснює Міністерство фінансів. У той же час в перевірці одержувачів допомоги малозабезпеченим сім’ям та житлових субсидій перейшли на ризик-орієнтований підхід. Перевіряти будемо тільки тих одержувачів, які мають ознаки високого рівня ризику скоєння порушень. У той ж допомогу для сімей з дітьми збільшили на 15-20% “, – зазначила Марина Лазебная.

Варто зауважити, що за даними Мінсоцполітики, субсидію в червні отримали 2,891 млн громадян. В середньому їм виплатили 267,7 грн. В цілому, в перший місяць літа за допомогою в оплаті комунальних послуг звернулися 48,2 тис. домогосподарств. Призначили субсидію 29,5 тис. сімей.