2___1
 

Прокуратура хоче повернути у власність держави фабрику «Червоноградська», яку власники довели до зубожіння. Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на «Дзеркало тижня».

Прокуратура Львівської області 10 липня подала позов про повернення державі майнового комплексу «Центральна збагачувальна фабрика «Червоноградська».

У 2000 р. збагачувальну фабрику вилучили із структури Львівсько-Волинського басейну, що порушило єдиний технологічний цикл видобутку, збагачення і поставки вугілля споживачам. Держава передала її в оренду ЗАТ «Львівсистеменерго». У 2008 р. було реалізовано схему незаконної приватизації і створено ВАТ «Львівська вугільна компанія», де держава володіла тільки 37,58%.

«З ініціативи орендаря проведено аудит. Виявлено 10 100 597 т тонких відходів вуглезбагачення, що утворилися на збагачувальній фабриці до її реорганізації, отже, є власністю держави. Експерт оцінив вартість однієї тонни у 0,029 грн. Натомість відповідно до звіту незалежної експертної організації тонна коштує 31,01 грн. Згідно з довідкою КРУ, вартість відходів вуглезбагачення, які включені до статутного фонду як частка держави, занижено на 312,926 млн грн. Таким чином державу позбавлено контрольного пакета акцій», – поінформувала Галина Кіра, начальник відділу представництва інтересів громадян і держави в судах прокуратури Львівської області.

Через незадовільний стан обладнання фабрика «Червоноградська» не може збагатити вугілля, видобутого на шахтах Львівсько-Волинського басейну і гальмує нарощування видобутку. На складах накопичилися тисячі тонн нереалізованого рядового вугілля.
Заступник гендиректора ПАТ «Львівська вугільна компанія» Наталія Чудак повідомила, що востаннє акціонери вкладали гроші в модернізацію фабрики у 2010 році. Зараз підприємство може збагачувати 150 тис. т вугілля на місяць.

Тобто через стан технологічного обладнання фабрика має можливість переробити на рік лише 1,8 млн т вугілля. Для порівняння: прийнята виробнича потужність підприємства становить 9,6 млн т на рік. Унаслідок цього на складах шахт Львівсько-Волинського басейну, за інформацією ДП «Львіввугілля», залишаються нереалізованими до 100 тис. т вугілля. Адже без переробки на збагачувальній фабриці високозольне вугілля (40–45%) непридатне для ТЕС. Також фабрика є збитковою. Для її нормального функціонування, за словами Наталії Чудак, потрібно переробляти щонайменше 300 тис. т рядового вугілля на місяць, тобто вдвічі більше.

«Однак про модернізацію не може бути й мови, тому що маємо велику заборгованість по зарплаті та до бюджету. До того ж, коли власник не має прибутку від роботи підприємства, то він незацікавлений у здійсненні модернізаційних заходів», – повідомила заступник гендиректора ПАТ «Львівська вугільна компанія».

За даними реєстру судових рішень, заява прокурора від 10 липня щодо приватизації фабрики «Червоноградська» була повернута без розгляду. Причиною стало те, що у позовній заяві не наведено обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Також суд вказав на те, що прокурор об’єднав в одній заяві шість різних позовних вимог. А саме скасування наказу Фонду держмайна про приватизацію фабрики«Червоноградська», наказу про створення ВАТ «Львівська вугільна компанія», наказу про затвердження акту оцінки майна фабрики, скасування свідоцтва і держреєстрації ВАТ «Львівська вугільна компанія», повернення у власність держави майнового комплексу фабрики «Червоноградська». Суд зазначив, що йдеться про розгляд шести фактично самостійних спорів, що ускладнить об’єктивне вирішення справи.

У 2008 році у новоствореному ВАТ «Львівська вугільна компанія» держава отримала 37,58% акцій, а основний пакет акцій понад 62% належав орендарю ЗАТ «Львівсистеменерго». У 2009 році акції ЗАТ «Львівсистеменерго» були розділені між кількома фірмами. Сьогодні приватними акціонерами є ТОВ «Вантажно-транспортне управління» (Віктор Ільїчов), «Іфорас» (Тетяна Літвінова) і «АСП трейд груп» (Сергій Артюхов і Олексій Серединський). Усі ці фірми досі зареєстровані у Луганську, який знаходиться на окупованій проросійськими терористами частині Донбасу.

У 2004-2006 роках до складу засновників кількох луганських компаній, які тоді володіли акціями ВАТ «Львівська вугільна компанія», входив Юрій Солод, чоловік луганчанки Наталі Королевської. Нині Солод і Королевська є народними депутатами від «Опозиційного блоку».