Cуд залишив підозрюваних у кривавій ДТП Олену Зайцеву і Геннадія Дронова під вартою. За даними, термін дії запобіжного заходу закінчується, тому 24 липня прокуратура виступила з клопотанням про його продовження. Адвокат Дронова Сергій Перепелиця просив відпустити підзахисного під домашній арешт.
"У мене мама вдома, 82 роки. Немає кому за нею доглядати зараз. Сусіди доглядають. Мені важко про це говорити, але ніхто мене не чує, на жаль", – сказав Дронов.
У свою чергу, захисниця Зайцевої Юлія Козир назвала позицію звинувачення необґрунтованою та незаконною.
Популярне: На кожну дитину по 800 гривень: хто з батьків має право на соціальну пільгу від держави
"Щодо продовження запобіжного заходу позиція захисту Зайцевої змінилася. І наразі ми також заперечуємо проти продовження терміну запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Вважаємо, що жоден із ризиків, про які сьогодні вказав прокурор, не доведено, не надано жодного належного та допустимого доказу про продовження існування хоча б одного ризику. З огляду на те, що й чинне українське законодавство, й практика Європейського суду з прав людини полягає в тому, що саме на сторону обвинувачення покладено зобов'язання доведення наявності продовження існування ризиків, вважаю, що це клопотання необгрунтоване", – заявила на засіданні Козир.
Вона додала, що санкція статті, яка інкримінується Зайцевій, не може бути підставою для застосування найбільш суворої міри запобіжного заходу. Адвокат послалася на практику Європейського суду з прав людини.
"Щодо ризику "впливу на свідчення експертів". Я також вважаю, що жодним чином цей ризик не підтверджений. Наразі немає жодного підтвердження того, що раніше Зайцева впливала на показання інших учасників процесу, показання потерпілих, свідків, таких доказів прокурорами не надано на сьогодні. Крім того, при розгляді цього питання, про наявність чи відсутність ризиків, прошу також суд врахувати, що протягом всього досудового слідства, судового розгляду, Зайцева визнавала свою провину в скоєнні злочину, щиро каялася, її сім'я частково відшкодувала шкоду потерпілим, давала свідчення слідчому, суду, брала участь в інших слідчих діях", – зазначила адвокат.
Вона послалася на захворювання Зайцевої, які її турбують і потребують постійного нагляду лікарів.
"Найголовніше те, що всі вищевказані ризики нівелюються наявністю у Зайцевої захворювань, симптоми яких постійно турбують її, вимагають систематичного лікарського нагляду, регулярних обстежень та лікування в умовах стаціонару. Зазначене підтверджується виписками з історії хвороби Зайцевої, починаючи з 2007 року, коли остання потрапила в ДТП, за результатами якої вона отримала відкриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, субарахноїдальну кровотечу й інші діагнози", – заявила Козир.
Адвокат також уточнила, що за Зайцевою спостерігають не тільки медики в ізоляторі, але також фахівці з інших лікарень, які відвідують її.
"Ця медична документація свідчить про те, що стан Зайцевої, на жаль, погіршується. Відсутність належного медичного обстеження, лікування за допомогою медобладнання, висококваліфікованих фахівців, постійного лікарського нагляду, необхідних лікарських засобів, можуть привести до непоправних наслідків для неї. А з урахуванням постійних сильних головних болів – взагалі носять характер тортур", – додала захисниця.
Вона зажадала на підставі своїх доводів про хвороби підозрюваної в ДТП відпустити її під домашній арешт.
"З огляду на стан здоров'я Зайцевої, описаний мною, неможливість отримання адекватної медичної допомоги…, остання повинна бути звільнена з обранням для неї менш суворої міри запобіжного заходу. Вважаю, що адекватний у цьому випадку запобіжний захід, з урахуванням резонансності цієї справи, є цілодобовий домашній арешт із використанням електронного засобу контролю", – підсумувала Козир.