ndz

Сьогодні "Самопоміч" та "Сила людей" виграли суд проти ЦВК щодо необхідності дотримання 30-відсоткової гендерної квоти у партійних списках.

Про це повідомляє Корупція.Інфо. з посиланням на офіційну сторінку "Самопомочі" у Facebook.

"Щойно юристи Об'єднання "Самопоміч" виграли суд проти ЦВК щодо гендерних квот у партійних списках на місцеві вибори. Доказали, що роз’яснення ЦВК про необов’язковість квот є протиправним", – зазначається у повідомленні на сторінці об'єднання.

Як повідомив у соцмережі один із лідерів партії "Сила людей" Олександр Солонтай, судовий позов на ЦВК подали "Сила людей" та "Самопоміч". Судове засідання відбувалося сьогодні у Київському апеляційному суді.

"Те, що жінок або чоловіків в списках кандидатів в депутати від партій має бути мінімум 30% було вирішено в 2013 році. Це були правки в закон про політичні партії. Але на виборах до Верховної Ради 2014-го року жодна партія, окрім "Сили Людей", цього правила не дотрималася. Всі партії були допущені до виборів", – пояснив на своїй сторінці Солонтай.

Як написала у соцмережі нардеп від "Самопомочі" Вікторія Войціцька, раніше ЦВК виправдовувалася тим, що положення про 30% жінок у партіях не є у списку підстав для відмови в реєстрації кандидата у депутати.