Міноборони Росії на тлі війни в Україні повідомило про успішний випробувальний запуск нової міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) “Сармат”. Ця ракета змусить замислитися тих, хто намагається погрожувати Росії, прокоментував запуск Путін. Ймовірно, путін погрожуватиме Великій Британії.

“Путін точно буде цим (запуском ракет – ред) погрожувати. Він вже це робить доволі активно”, – заявив експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв в ефірі 24 каналу.

Однак не варто забувати, як побудована військова доктрина Росії.

За словами Краєва, перший аспект полягає в тому, що для Росії тактична зброя є абсолютно адекватною частиною конвенційного збройного протистояння. Застосування тактичного рівня ядерних боєголовок для них не є переходом до ядерної війни.

“Сармат” – це все ж стратегічна зброя, трохи інший розряд. Загалом у них (росіян – ред) набагато слабші кордони того, що є ядерною війною, а що – ні, – пояснив експерт.

На його переконання, в росіян є кілька рівнів застосування ядерної зброї. Це єдина країна у світі, в якої існує концепція обмеженої ядерної війни.

Велика Британія, США, навіть Китай (як нова ядерна потуга) розуміють, що будь-який перехід щодо ядерної зброї – це глобальний апокаліптичний конфлікт, з якого один варіант – знищення всього людства. В Росії існує абсолютно прописана чітка тактика обмежуваної ядерної війни, яка відбувається кілька етапів.

Етапи обмежуваної ядерної війни Росії

Перший етап, так звана ініціація – коли Росія просто показує, що вона готова застосувати відповідну зброю, підірвавши один (відносно слабкий) заряд десь у безлюдному місці.

Другий етап, залякування – коли такий заряд підривають над умовно невеликим населеним пунктом або невеликим скупченням міст. Це роблять, аби показати, що не просто готові застосувати таку зброю, а чітко бити по об’єктах.

Третій етап, удар по стратегічних цілях.

“Так чи інакше наразі росіяни поки блефують – агресивно і активно. Британці – єдині, хто адекватно реагують на ці блефи”, – зауважив експерт.

Зауважимо, лише Велика Британія зараз заявила, що будь-який запуск ядерної боєголовки (або проти них, або проти України) автоматично запускає їхню ядерну реакцію – без консультації з НАТО, без будь-якого зволікання.

“У разі застосування зброї масового ураження Велика Британія залишає за собою право самостійно, не консультуючись з іншими країнами НАТО, завдати удару у відповідь”, – наголосив прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

Джонсон вважає, що дипломатично домовитися з Путіним неможливо і порівняв президента РФ з крокодилом, у якого в щелепі нога:

“Як можна домовлятися з крокодилом, коли в його щелепах нога? Ось у чому полягають труднощі, з якими стикаються українці. Потрібно просто продовжувати стратегію, продовжувати постачати зброю Україні”, – заявив Джонсон під час чергового звернення до народу.

Раніше Олексій Арестович застеріг керівництво РФ від ядерних ударів по території України. Відповідну заяву Арестович дав у коментарі Марку Фейгіну.

“Ми тільки більше озвіріємо, відразу гарантую. Ніхто не просяде, навпаки, озвіріємо, зрозуміємо, що всі сентименти будуть відкинуті в стилі “не всі росіяни такі”, “є Кремль – а є росіяни” – ця риторика вже не допоможе”, – вважає Арестович, коментуючи можливість нанесення ядерного удару з боку РФ.

Експерт впевнений – в такому випадку може початися різанина”. “Нас не зупиниш”, – додає він.

“Тоді практично гарантовано війна перекидається на територію Росії, тому що нікого з наших тоді буде не зупинити, навіть Центральне командування не зможе це зупинити. Це різка ескалація з нашого боку, а воно їм треба?”,- зазначає Арестович.