7 квітня християни східного обряду відзначають свято Благовіщення, передає Корупція.Інфо

Історія свята

Назва свята походить від слів "Блага звістка". Згідно з розповіддю євангеліста Луки, в цей день юній незаміжній Марії явився Божий вісник – архангел Гавриїл.

Спочатку дівчина злякалася небесного гостя. Але той сказав: "Радуйся, благодатна, Господь з тобою; Ти благословенна між жінками. Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога; і ось ти в утробі народиш Сина, і даси йому ім'я Ісус. Він буде великий, і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престол Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки, і царству його не буде кінця".

І тут у Марії з'явилося цілком логічне запитання: як вона може зачати дитину, будучи дівою?

І архангел пояснив: "Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього осінить тебе". "Для Бога все можливо", – додав Гавриїл.

А дівчина в покірності волі Бога сказала у відповідь: "Нехай буде мені згідно з словом твоїм".

Ми всі знаємо, як розвивалися події далі.

Ангельське вітання, яке на латині починається словами: "Ave,Maria", сьогодні відомо навіть тим, хто далекий від церкви. Ця молитва надихнула безліч геніальних композиторів – Шуберта, Гуно, Верді, Ліста, Дворжака, Сен-Санса. Цю молитву виконували найвідоміші виконавці всіх часів і народів.

Відома також розарієва молитва, в основі якої – те саме ангельське привітання. Класичні католицькі чотки – Розарій – складаються з 59 намистин, на 50 з них читається молитва: "Радуйся, Маріє, Господь з тобою; благословенна ти між жінками, і благословенний плід лона твого Ісус. Свята Марія, Мати Божа, молись за нас, грішних, нині і в годину смерті нашої. Амінь".


Що не можна робити в цей день

Оскільки цього року Благовіщення випадає на останній день Великого посту, не можна вживати в їжу продукти тваринного походження – м'ясо, яйця, молочні продукти. Але риба в цей день дозволяється.

 

Популярне:Оце так несподіванка: В НАБУ показали відео пропозиції хабара для Супрун


Заборонені алкоголь і секс.

Вкрай не рекомендується займатися важкою працею, а також роботою по дому – пранням, прибиранням, шиттям тощо.

Не підходить цей день і для гучних застіль, свят і надмірних веселощів.

Що потрібно робити в цей день

Побувати на службі в церкві.

Знайти час для молитви і роздумів на духовні теми.

Благовіщення – кращий день для допомоги нужденним, меценатства, волонтерства, а також для того, щоб відвідати літніх родичів.

Якщо у вас є час і бажання, можна спекти вдома проскури – стільки, скільки членів у вашій родині. Їх необхідно освятити в церкві, а потім з'їсти натщесерце.

Прикмети

На Благовіщення спостерігають за погодою. Вважається, якою погода буде в цей день, таким буде і наступний – Великдень. Гарна погода також свідчить про хороший майбутній врожай. І, навпаки, похолодання на Благовіщення віщує поганий врожай.

Якщо в цей день прогримить грім, горіхів в цьому році буде багато, якщо пішов дощ – чекайте на великий врожай грибів.

Якщо ластівки не літають, прихід справжньої весни затримається.

Як і в усі дні Великого посту, в цю суботу не рекомендується щось віддавати з дому або позичати комусь гроші.

Вважається, що на Благовіщення не можна одягати новий одяг – він не прослужить довго.

Нагадаємо, в 2018 році християни східного обряду відзначатимуть Воскресіння Христове 8 квітня. Християни західного обряду зустріли Великдень 1 квітня.