Вибори президента відбуваються в Україні в умовах непорозуміння влади і народу. Таку думку висловив колишній президент України Леонід Кравчук у колонці, яку опубліковано на його сайті. 

"Є всі підстави стверджувати, що такого глибокого непорозуміння між владою і народом за роки незалежності ще не було. Щоб хоч якось пом’якшити радикальні настрої в суспільстві, влада буде вдаватись до правопорушень, нехтувати моральними принципами, залучати до виборчої кампанії людей із сумнівною репутацією", – написав політик.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За його словами, уже зараз деякі телеканали відверто маніпулюють інформацією і застосовують образливу лексику щодо опозиційних кандидатів, "перетворюють телешоу на безпідставні, бездоказові звинувачення".

"Складається враження, що учасники телешоу зовсім ігнорують моральні та професійні норми. Особливим нападкам піддаються найбільш рейтингові кандидати і, перш за все, [лідер “Батьківщини”] Юлія Тимошенко", – зазначив Кравчук.

Він підкреслив, що з'являються сигнали "про підготовку корупційних схем підкупів виборців", що, на думку Кравчука, дуже небезпечно.

"Команди толерантних кандидатів мають об’єднатися в боротьбі проти цього зла, узяти виборчу кампанію під суворий контроль, а організаторів і натхненників корупції під час виборів привести до суду", – заявив політик.

Серед основних чинників, які супроводжують виборчу кампанію, політик назвав російську агресію, вибори в умовах "страшенної бідності народу та галопуючої корупції", а також "економічну та соціальнау кризу, безробіття, правову незахищеність людей".

Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року. До 3 лютого 2019 року дозволено офіційне висунення кандидатів та подавання документів для реєстрації, на яку виділяють п'ять днів. Останнім днем реєстрації стане 8 лютого.