Священнослужителів Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) судять за злочини, пов'язані з сепаратизмом, передає Корупція.Інфо

Популярне: Укрзалізниця вміє і приємно дивувати! Дізнайтесь куди курсуватимуть нові швидкісні поїзди

Так, трьох священиків УПЦ МП Сумської та Одеської областей покарали на три роки позбавлення волі за пропаганду сепаратистських і автономістських ідей антиукраїнського характеру. Крім того, Печерський райсуд Києва розглядає причетність клірка Донецької єпархії УПЦ МП до цілої терористичної групи. Якщо провину священнослужителя буде доведена, йому «світить» дванадцять років в'язниці.

 

«Іллічівський міський суд Одеської області визнав винним громадянина Молдови, священнослужителя УПЦ МІГ (ймовірно, мова йде про МП,), який пропагував сепаратистські та автономістські ідеї серед віруючих. За скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.110 КК України, йому призначено покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, з відстрочкою на два роки », – йдеться в документі.

Крім того в СБУ повідомили, що за тією ж статтею притягнуто до відповідальності і два священнослужителів УПЦ МП Сумської області. Їх призначений такий же термін з відстрочкою на три роки кожному.

Згідно кримінального законодавства, згадана частина статті передбачає умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України. Також мова може йти і про публічних закликах або розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення таких дій. Три роки, які отримали горе-священики – це максимальний термін покарання, передбачений законом за такі порушення.

Крім того, за інформацією СБУ, в Печерському районному суді Києва розглядаються справу і проти клірка Донецької єпархії УПЦ МП. Йому інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України.

Йдеться про створення терористичної групи чи організації, керівництво, участь у ній або сприяння її діям. За такий злочин клірику «світить» від восьми до п'ятнадцяти років позбавлення волі.

Також в Службі безпеки повідомили, що проводять профілактичні роботи зі священнослужителями, дії яких несуть деструктивний характер, проте в них відсутній склад злочину.

У всього, підрозділи СБУ зараз вивчають питання щодо приховування в приміщеннях УПЦ МП, зокрема в Святогірській лаврі, зброї і сепаратистів.