Керівники гілок влади підписали у Верховній раді спільну заяву задля досягнення стратегічної мети – членства України в ЄС.

Про це повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Нам потрібно приготувати нашу країну до початку переговорів про членство в ЄС. Членство в ЄС це не геополітика, чи імплементація певної політичної волі, це особливі речі, переваги, які воно приносить кожній людині в Україні, кожній компанії, кожній державній інституції в Україні” – сказав президент Володимир Зеленський під час виступу у Верховній раді, на якому по відеозв’язку була присутня і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Багато рішень залежатиме від Верховної ради, від кожного депутата, від того, як ви, члени парламенту, готові працювати над цими рішеннями, як ви готові координувати свою роботу з урядом і дипломатами. Угода про асоціацію виконана на 63 %, 37% – це завдання для всіх нас”, – зазначив він.

Але, наголосив Зеленський, депутати мають зосередити свою роботу на розробці необхідних законопроєктів.

“Це не буде легко. Навіть якщо ви знаєте, що деякі з ваших рішень не будуть зустрічати оплесками, але це потрібні рішення з метою просування України на шляху вперед, ви маєте приймати такі рішення”, – заявив він.

Також Зеленський оголосив про підписання спільної заяви на знак єдності усіх гілок влади на шляху до членства в ЄС.

“Сьогодні ми підписуємо спільну заяву, яка є сигналом до єдності усіх гілок влади і доказом нашого прагнення досягти стратегічної мети, яка полягає у повноцінному членстві у Європейському Союзі”, – сказав Зеленський.

За його словами, підписання цієї заяви має таке ж значення, як підписання заявки на вступ до ЄС.

“Нам потрібно було 115 днів, щоб отримати статус кандидата у члени ЄС. Наш шлях до повноцінного членства не має тривати десятки років. Ми маємо пройти цей шлях настільки швидко, наскільки це можливо, і це залежить від нас, як швидко ми будемо рухатися. Ми повинні робити свою роботу бездоганно, щоб наші друзі в ЄС так само швидко схвалили ще одне історичне рішення”, – заявив Зеленський. Заяву крім нього підписали також спікер Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр Денис Шмигаль.

Євроінтеграція завершена вже на 63%

Урсула фон дер Ляен заявила, що Європа підтримуватиме Україну до її перемоги над РФ, а в понеділок відбудеться конференція, присвячена відновленню України.

В України є такі завдання
необхідно:
◾️Посилити боротьбу з корупцією
◾️Зменшити вплив олігархів
◾️Прийняти закон про ЗМІ
◾️Реформувати КСУ

Україна отримала статус кандидата на членство у Європейському Союзі. Та, щоб зберегти цей статус, та продовжити євроінтеграцію, Києву слід провести ряд реформ і призначити керівників САП і НАБУ.

“Україна створила вражаючу антикорупційну машину”, – фон дер Ляєн.

На цьому наголосила очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, яка виступали у Верховній Раді, повідомляє 24 канал. Вона заявила, що після Революції Гідності Україна створила “вражаючу антикорупційну машину”.

Разом з тим, за словами очільниці Єврокомісії, Україна не повинна зупинятися і якнайшвидше призначити керівників САП і НАБУ.

“Але зараз цим установам потрібні зуби та потрібні люди на керівних постах. У найкоротші терміни мають бути призначені новий голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та новий директор Національного антикорупційного бюро України”, – сказала вона.

Фон дер Ляєн заявила, що Україна – єдина країна у Східному партнерстві Європи, яка ухвалила антиолігархічний закон. Також президентка Єврокомісії, яка у травні відвідала Київ, наголосила на реформі Конституційного суду.

“Законодавство необхідне для процедур відбору суддів відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Інститути повинні ожити, щоб вони могли задовольнити сподівання вашого народу. Або подумайте про надмірний вплив олігархів на економіку. Сьогодні Україна – єдина країна у Східному партнерстві Європи, яка ухвалила закон, покликаний зламати контроль олігархів над вашим економічним та політичним життям. І я хвалю вас за це”, – сказала фон дер Ляєн.

Вона додала, що тепер українська влада повинна зосередитися на реалізації цього закону з урахуванням майбутнього висновку Венеціанської комісії.