Колишній лідер групи “Тартак” Олександр Положинський відмовився від ордена “За заслуги”.

Він був нагороджений президентським указом від 21 серпня 2020 року. Своє звернення музикант опублікував у Facebook.

Положинський заявив, що сьогодні на Марші захисників Вітчизни йшло “багато людей, які дійсно заслуговують високу державну нагороду”.

“”Я дізнався, що ви нагородили мене орденом “За заслуги” третього ступеня… Сьогодні, коли ми йшли в колоні, ми також згадували про людей, яких безпідставно, принаймні, жодного разу ще не було наведено дійсно вагомого доказу якоїсь їх провини, звинувачують у вбивстві – у тяжкому злочині. Це мій друг і колега – музикант Андрій Ріффмастер Антоненко, це доктор Юлія Кузьменко, це військовий медик Яна Дугарь. Ось ці люди дійсно заслуговують на нагороди, хоча б тому, що вже більш як півроку вони потерпають від беззаконня. І, в тому числі, ваше ім’я замішане у цій справі, тому що за вашої участі було проведено брифінг, де людей безпідставно було названо вбивцями – без суду, без слідства, без доказів”.”, – резюмував Положинський, звертаючись до Зеленського.

Положинський сказав, що в нього вже є нагороди, яких йому цілком достатньо – це його концерти, його публіка та подяка шанувальників.

Президент Володимир Зеленський присвоїв почесні звання “Заслужений артист України” білоруському виконавцю, екслідеру гурту “Ляпис Трубецкой” Сергію Міхалку та українському співакові та режисеру Михайлу Хомі, відомому як DZIDZIO.