В Україні і далі тривають протести щодо високих тарифів на газ. Не винятком є й Закарпаття. Численні протести людей у регіоні щодо високих тарифів на газ уже відбулись у Виноградові, в Мукачеві, Ужгороді, на Свалявщині та Хустщині. Обурені жителі перекривали автомобільні артерії та блокували ОДА.
За офіційними даними, середня ціна на газ в Україні у січні була 9600 гривень, поряд із цим, подорожчала й електроенергія для побутових споживачів. Різкий стрибок тарифів таки негативно сприйнявся населенням, через що, у результаті, і почались масштабні протести в містах.
Відзначимо, що раніше ЗМІ писали про декілька можливих сценаріїв зростання тарифів на електроенергію. Один із них передбачає, що з 1 квітня 2021-го за споживання понад 300 кВт*год за кожен потрібно буде платити 3,42 грн (зараз 1,68 грн).
Про це заявив глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко. Експерт посилається на власні джерела. Це подорожчання зачепить велику кількість населення, за винятком пенсіонерів, адже 300 кВт*год – це споживання середньостатистичних домогосподарств, які мають багато сучасної побутової техніки та регулярно її використовують.
“В Україні дефіцит бюджету і на нас намагаються перекласти борги “зелених” інвесторів. Коли в Україні масово прийшли “зелені” інвестори – їм встановили найвищий тариф. Зараз потрібно з ними розраховуватися. Ми одночасно вбиваємо дешеву атомну електроенергію і змушуємо державу купувати найдорожчу електроенергію в Європі. У держави грошей немає і вона піднімає нам із вами тарифи”.
Незважаючи на гнітючі показники, менеджмент «Нафтогазу» відчуває себе добре: звіту за витрачені кошти від них не вимагають. Більш того, після перемоги над «Газпромом» на початку 2018 року в Арбітражному суді Стокгольма глава компанії Андрій Коболєв і його заступник Юрій Вітренко отримали солідні премії: 7,9 і 6 млн доларів відповідно. Хоча кошти на рахунок української компанії тоді ще не надійшли.
До речі, перемоги досягли завдяки політичній складовій і зусиллям іноземних юристів, найнятих за чималі державні кошти, а не особистим заслугам Вітренко і Коболєва. Виплата колосальних, за мірками України, премій зустріла шквал негативу серед громадськості, оскільки в умовах масової бідності пересічних громадян такий стан речей явно неправильний.
Друга частина премії по ідеї повинна була бути виплачена після того, як «Газпром» виконає судове рішення. Однак після громадського резонансу президент Зеленський і вже екс-прем’єр Гончарук вирішили переглянути даний аспект, обмеживши апетити топ-менеджменту «Нафтогазу».
«Я хочу розібратися з ситуацією, яка теж обернеться великим скандалом в НАК” Нафтогаз “з приводу їх відсотків, які вони отримують з $ 2,9 млрд, які ми отримали від РФ», – заявляв тоді президент Зеленський.