Недавній скандал із зірваним звільненням полонених і санкції проти телеканалів лідера “ОПЗЖ” Віктора Медведчука пов’язані.

Таку заяву зробив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ), радник голови Офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю Politeka. Відео доступне на його каналі на YouTube.

Він підтвердив, що останні проблеми Медведчука з санкціями пов’язані з гучною історією, коли Москва намагалася передати йому чотирьох заручників “Л / ДНР”.

“Це одна з останніх крапель, які змусили (владу України – ред.) перестати грати в ці ігри. В нас кидають гнилі яблука, а ми йдемо, не огризаючись. Це одна з крапель, яка зламала даний тренд і змусила огризатися”, – повідомив Арестович.

Він попередив, що це “огризання” в майбутньому стане “системним”.

Спікер ТКГ нагадав, що Україна засудила вчинок Медведчука з полоненими, але була готова прийняти звільнених жінок. Однак процес був зірваний.

“Чому вони нам не захотіли віддати в рамках ТКГ? Відповідь дуже проста. Вони грали в тренд на підйом Медведчука як людину, яка вирішує питання в обхід ТКГ”, – сказав Арестович.

Він припустив, що Москва взагалі не планувала звільняти полонених, а просто здійснила інформаційну провокацію.

“Вони ж проговорилися. У себе в Telegram-каналах написали, що” Україна не знає, куди кидатися – в “Бориспіль” або на КПП “Майорське”, але ж ці жінки навіть не покидали місця ув’язнення “. Це був чистий тупий закид” , – висловив думку радник глави ОП.