Держбюро розслідувань (ДБР) анонсувало на 9.30 17 січня брифінг на тему «Обставини та деталі функціонування злочинної схеми постачання протягом 2014-15 років вугілля з тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «НР» та «ДНР» та «ДНР». Йдеться про кримінальне провадження, підозрюваними по якому проходять Петро Порошенко та Віктор Медведчук.

До речі, саме хвилини початку брифінгу Порошенко має залишати аеропорт «Жуляни», куди він прибуде з Варшави о 09.10.

Що спільного у «гетьмана» та кума Путіна?

Цих олігархів об’єднала жадоба грошей та влади. Спільно вони отримали контроль над енергоресурсами та ЗМІ, разом торгували з бойовиками та зраджували Україну.

На людях Порошенко та Медведчук роками були політичними опонентами. Насправді ж – спільниками-злочинцями.

Порошенко та його порохоботи раніше використовували Медведчука як грушу для биття розповідаючи про «торгівлю на крові» та роботу кума Путіна на РФ. Але тепер їхній союз розкрився. Виходить, що всі, хто завтра зустрічатимуть Порошенка та захищатимуть його, автоматично захищають і Медведчука. А з ним і роботу Порошенка разом із Медведчуком на користь Кремля.

Нагадаємо, Події, що об’єднали Порошенка та Медведчука в одній справі, відбулися ще в 2014-2015 роках. І стосувались вони постачання вугілля з окупованої Донеччини та Луганщини під видом антрациту з Південно-Африканської республіки.

Ініціатором схеми СБУ вважає неназваних “високопосадовців РФ”, метою яких було шкідництво Україні. План полягав у створенні “штучного дефіциту вугілля” та організації поставок з ОРДЛО, які мали би допомогти самопроголошеним “республікам”, пише Українська Правда.

За версією слідства, помічник російського президента Владислав Сурков і заступник керівника тамтешнього уряду Дмитро Козак залучили до співпраці проросійського Віктора Медведчука.

Він, у свою чергу, домовився з Петром Порошенком. Як і коли саме – слідство “не встановило”. Так вони стали співорганізаторами схеми постачання вугілля.

Як пише СБУ, Порошенко “пристав на пропозицію Медведчука” заради “власних політичних інтересів”. Мовляв, загострення у відносинах з росіянами і зрив опалювального сезону могли загрожувати п’ятому президенту падінням рейтингів і рівня довіри. А він хотів цьому запобігти.

Роль Медведчука описується як комунікація та обмін інформацією між співучасниками, зокрема, російським керівництвом. А роль Порошенка, за твердженням слідства, полягала в узгодженні і законспірованій координації дій, управлінських і кадрових питаннях, адміністративному впливі.

Медведчук згодом долучив до схеми Сергія Кузяру, колишнього радника міністра екології Едуарда Ставицького, що був близький до “Сім’ї” Януковича. Кузярі доручили безпосередньо вести перемовини з бойовиками, підбирати підприємства-постачальники, домовлятись про поставки, контролювати їх та організовувати оплату.

Задля поставок з ОРДЛО були зірвані контракти з Південно-Африканською Республікою. За іронією долі, відправною точкою у схемі стало засідання Ради нацбезпеки і оборони, яку наразі активно використовує ЗеКоманда для війни з олігархами, контрабандистами та, власне Медведчуком.

На початку листопада 2014 року Порошенко скликав РНБО, на якій вимагав припинити імпорт з ПАР і перевірити постачальників.

Того ж дня, коли відбулось засідання РНБО, Міністерство внутрішніх справ, очолюване Арсеном Аваковим, і Генпрокуратура під керівництвом Віталія Яреми почали розслідування проти керівника “Укрінтеренерго” Володимира Зіневича. Йшлося про нібито сумнівну якість африканського вугілля та завищені ціни. За півтора роки ця справа “вмерла”: її просто закрили.

Однак у 2014 вона зробила своє: постачальник з ПАР відмовився працювати з Україною. Служба безпеки пише, що до сфабрикованої справи було причетне саме МВС і ГПУ. Водночас, сама СБУ теж могла брати участь: вона, згідно з публічними судовими рішеннями, надавала дані про місце проживання фігурантів.

Пізніше Порошенко публічно, виступаючи перед пресою, критикував африканські “вугільні угоди” та говорив про можливість співпраці з Росією в питаннях донецького та луганського антрациту.