Зеленський ввів санкції проти Тараса Козака і Нестора Шуфрича.
“Сьогодні було таємне засідання РНБО”, – пише блогер Євген Прокопишин.
Зазначимо, що президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради й безпеки оборони, що запроваджує санкції проти компаній-власників телеканалів “Перший незалежний” та UkrLive, створеними оточенням Віктора Медведчука. Відповідний указ розміщено на сайті Президента.
Санкції запровадили проти трьох юридичних осіб, які контролюють медіаресурси “Перший незалежний” (власники Козак і Медведчук) і UkrLive (власники Козак і Шуфрич) – ТОВ “Медіахолдинг Новини”, ТОВ “Тайм Медіа” і ТОВ “Телепростір”. Термін обмежувальних заходів встановлений на 5 років.
Згідно із санкціями, українським посадовцям заборонено видавати цим компаніями будь-які ліцензії та дозволи на користування радіочастотними ресурсами України.
Крім того, власники цих телеканалів не можуть здійснювати будь-які фінансові операції на території України та з рахунків українських банків.
Указ набуває чинності з дня його опублікування.
Що стосується Козака, то як ми раніше повідомляли, сліди соратника кума Путіна помітили в Росії. Все дуже просто-його дружина Наталія Лавренюк порушила правила дорожнього руху у Москві і штраф за це оприлюднили у відповідній базі даних. Цю інформацію знайшов журналіст-розслідувач Максим Савчук і розповів про цей інцидент у своєму Телеграм-каналі.
Будьте обережні там, на дорогах Росії, і погашайте борги вчасно. Бо знайти вас у базі судебных приставов дуже легко, – сказав журналіст з іронією.
Водночас цей факт є підтвердженням того, що Козак з родиною перебуває у Росії.
Після того, як санкції РНБО ввійшли в дію Віктор Медведчук стверджував, що Козак нібито поїхав у Білорусь на лікування. Як бачимо-перебуває він трохи в іншого нашого сусіда.
Кум Путіна підтвердив свої слова тим, що сам із ним контактував. Водночас Медведчук заперечував, що обговорювали вони справу щодо родовища “Глибока” у Чорному морі.
Нещодавно з’явилася інформація про те, що народний депутат від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Тарас Козак недостовірно вказав у декларації вартість його корпоративних прав у телеканалі NewsOne, не зазначив земельну ділянку під житловим будинком, телеканали «112 Україна» і ZiK, де він є власником, а також гроші на рахунках у банках Білорусі та Кіпру.
Про це йдеться у довідці Національного агентства з питань запобігання корупції за результатом перевірку виправленої декларації політика за 2020 рік.
У документі зазначається, що нардеп Козак не задекларував земельну ділянку площею 2500 квадратних метрів і вартістю 530 300 грн.
Сам політик виправдовувався Нацагентству, що на цій землі розташований житловий будинок, який зазначений у декларації, але політик не користується ні ним, ні земельною ділянкою.
Втім НАЗК ці пояснення не врахувало, оскільки Козак мав декларувати землю, право на власність якою в нього є.
В антикорупційному агентстві встановили, що нардеп неправильно вказав розмір корпоративних прав у 100% в телеканалі NewsOne (ТОВ «Новини 24 години»). Козак вказав, що його частка вартує 41 976 779 грн, хоча насправді – 40 954 086 грн.
Також за інформацією НАЗК політик щомісяця платив 90 тисяч грн за послуги тимчасового проживання в спортивно-житловому комплексі у смт. Жденієво Воловецького району Закарпатської області. Це підтверджується виписками по банківському рахунку Козака.
Мається на увазі спортивно-оздоровчій комплекс «Спорт-Тур» в урочищі «Паражін», яким володіє дружина нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксана Марченко через фірму ТОВ «Інвестиційна компанія «Терраінвест».
Однак НАЗК не змогло встановити, який саме об’єкт орендував Козак через ненадання інформації як самим нардепом, так і компанією-власником ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-тур».
Крім того, політик не зазначив свої грошові кошти на рахунку в банку «Кліринговий Дім» в сумі 205 тис. грн.
Те саме стосується й коштів, розміщених на рахунках в закордонних банках. НАЗК самостійно не змогло дізнатися, скільки саме коштів Козак зберігає за кордоном, але за даними Служби безпеки України, йдеться про 141 098 євро в Євробанку на Кіпрі (4,81 млн грн); 1,02 і майже 8,8 млн євро в білоруських банках МТБанк і АбсолютБанк відповідно. В Білорусі і Кіпрі відмовилися надати інформацію про це.