У серпні адаптивний карантин в Україні почав працювати за новим режимом — усі регіони поділяють на чотири зоні відповідно рівню захворюваності. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував зміни у розподілу на ці зони.

Про це відомо з його брифінгу 12 серпня.

За словами посадовця, йдеться про зміну критеріїв, згідно з якими регіони розподіляють.

“Проаналізувавши всі показники, ми вирішили зробити зрозуміліше і зручніше те, за якими критеріями ми визначаємо належність до того чи іншого рівня небезпеки (зелена, жовта, помаранчева і червона зони). Ми вирішили об’єднати динаміку і кількість захворюваності в один показник і рахувати виходячи з кількості нових хворих на 100 тис. населення протягом 14 днів. Окрім того, ми більш чітко визначили показник завантаженості ліжок. У нас різна ситуація на заході й сході країни, тому ми врахували маленькі райони і міста, обласні центри та впровадили відповідні коефіцієнти”, — пояснив Степанов.

Міністр додав, наразі відповідну ініціативу представники відомства вже спрямували до Кабінету міністрів.

Нагадаємо, зелена зона передбачує найменш жорсткі обмеження, а от червона — навпаки. Після віднесення регіону до червоної зони там можуть заблокувати рух громадського транспорту й повноцінну роботу закладів.

Нагадаємо, станом на ранок 12 серпня по всій країні встановили вже 84 548 випадків COVID-19. За підсумками попередньої доби 1 433 нових.