Нещодавно Верховна Рада ухвалила законопроєкт про корінні народи, яким фактично встановлює поділ українців на три сорти: титульна нація, корінні народи та всі інші – росіяни, євреї, угорці й так далі, пише український політолог Андрій Золотарьов.

У недавньому виступі Путін вперше озвучив те, чого не озвучував ні у 2014, ні у 2015 році, а саме – почав відкрито підіймати тему захисту російської мови шляхом захисту росіян в Україні. Для нас це сигнал мінливої політики Кремля. А з урахуванням того, що Путін заговорив і про військове освоєння України – це показник того, що в політичному дискурсі незабаром може з’явиться тема захисту росіян, що ризикує обернутися для нас вельми неприємними наслідками.

Водночас про casus belli (привід для оголошення війни) тут мови не йде – це, скоріше, крайній варіант. Але, наприклад, прикрутити вентиль за утиск прав росіян і російськомовних Росія, безсумнівно, може.

До того, і попередній вихід Путіна в народ був націлений на внутрішню аудиторію (з урахуванням майбутніх восени виборів до Держдуми).
Тут варто згадати історію захисту угорців і те, як це відбилося на україно-угорських відносинах. Зрозуміло, що в порівнянні з Росією можливості Угорщини виглядають мініатюрою, але і це доставило Україні чимало головного болю, а у випадку з Росією ці проблеми можуть бути набагато масштабнішими.

Крім того, у Росії є свій інтерес у захисті російськомовних. Адже вона невблаганно перетворюється на мусульманську країну, не кажучи вже про те, що РФ потребує людського капіталу – висококваліфікованих інженерів і робітників, яких вона може дістати в Україні.
Такі приклади вже є – майже третина миколаївських корабелів зараз успішно займаються в РФ, бо в українських реаліях їм не знайшлося місця. Тому й надалі історія із захистом російськомовних неминуче продовжить нагнітатися.

Нагадаємо, Володимир Путін затвердив стратегію національної безпеки Росії. У ній він зазначив цілі зовнішньої політики, серед яких зміцнення “братніх” стосунків з українцями.
Очільник Кремля навіть підписав відповідний указ, який опублікували 3 липня.

У документі президента країни-агресора зазначено, що Росія досягатиме цілей зовнішньої політики за допомогою зміцнення так званих “братніх зв’язків” між російським, білоруським та українським народами. Водночас жодні конкретні кроки для цього не вказали.
Крім того, Путін вирішив зміцнити позиції російської мови як “мови міжнародного спілкування”. У звичній риториці він хоче підтримати росіян, які проживають в інших країнах, для збереження їх “загальноросійської культурної ідентичності”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.