Радник керівника ОП теоретично припускає, що окупанти можуть вийти на кордони Луганської області, але далі вони не просунуться. Сил для взяття Донецької області російська армія не має. Таку думку висловив радник керівника Офісу президента Олексій Арестович в ефірі “Фейгін Live”.
“Луганська – це я ще розумію, але щоб взяти Донецьку область, потрібно взяти чотири таких великих міста, як Лисичанськ та Сєвєродонецьк. А де ж взяти угруповання?.. Для цього потрібне угруповання удвічі більше, ніж штурмовало Лисичанськ та Сєвєродонецьк, і все його там і залишити… В них немає таких можливостей” – сказав він.
Попри те, що у росіян зараз істотна перевага у зброї та техніці, їхні запаси – скінченні. У них немає “бездонної бочки” з радянськими боєприпасами.
За його словами, а перевага у засобах ураження у військах агресора – 1 до 10. Мовиться про ствольну артилерію та системи реактивного залпового вогню.
“Але ця війна – це війна технологій. Відповідно, якщо на озброєнні Росії є ще зразки радянських часів, наприклад, “Гради”, “Смерчі”, чи “Урагани”. Їхня дальність ураження – від 20 до 40 кілометрів”, – розповів експерт.
Однак американські комплекси HIMARS, які передали Україні, вже якісно змінили хід військового протистояння.
Невичерпні запаси Росії – міф
Як додав експерт, зараз лунають казки, що у Росії є невичерпний запас артилерійських снарядів ще радянських часів.
Це відверта маячня. Наразі зафіксували перекидання з території Білорусі до ста ешелонів з боєприпасами. Плюс ми зафіксували перекидання з тилових районів Росії (за 5 тисяч кілометрів) ешелонів з артилерійськими снарядами,– пояснив Снєгірьов.
Це говорить про те, що на силових базах накопичення безпосередньо поблизу з кордоном з Росією, артилерійські снаряди уже вичерпано. Ба більше, окупанти змушені переходити з калібру 122 на 152.
“Це все говорить про те, що у Росії немає невичерпних запасів, якими нас лякають”, – наголосив військовий експерт.
Натомість перехід на калібр НАТО дозволяє Україні отримати більшу кількість боєзапасу. А це приблизно 40 країн-виробників. До цього ми закупляли “радянський мотлох” у країнах колишнього Варшавського договору.
Однак, як він вкотре наголосив, в окупантів арсенал – не бездонний. Ми його вже вичерпали.
Варто зазначити, що усі західні лідери зацікавлені у безпеці у європейському регіоні. Зокрема, Литва побоюється, що Кремль використає Білорусь як плацдарм для наступних бойових дій.
Самопроголошений глава Білорусі Олександр Лукашенко уже посилає відповідні сигнали Заходу щодо ймовірності таких дій. Про це 24 каналу сказав політолог Сергій Вігірінський.
Як він зазначив, росіяни максимально схиляють українську сторону здійснити “постріл у відповідь” на допустиму ціль у бік Білорусі. Роблять це з допомогою провокативних атак з цієї країни.
Водночас Лукашенко це сприйматиме як привід до дії і вступу Білорусі в активну фазу війни. Українці на ці провокації не піддаються.
Так званий білоруський лідер Лукашенко посилає інші сигнали Заходу,– сказав Вігірінський.
Зокрема, як він пояснив, мовиться про те, що Лукашенко повідомив, що готовий до співпраці з ОБСЄ.
Крім цього, якби Білорусь готувалась до активної військової кампанії на території України, то на військові навчання, які зараз відбуваються у південній частині країни, виділяли б набагато більше грошей. До того ж Білорусь заміновує свою прикордонну територію. А країна, яка готова наступати, цього не робить.