Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував ситуацію на Донбасі та звинувачення РФ в обстрілі прикордонного пункту в Ростовській області.

Про це він сказав журналістам у понеділок, передає “ДС”.

“Ми цілком усвідомлюємо, що відбувається, ви знаєте, що у президента України всі питання на контролі, ми в щоденному режимі збираємось та інформуємо президента, всі органи безпеки та оборони працюють 24/7 без вихідних. Звичайно, це їх завдання, яке вони поставили собі давно, але наші військові можуть відповідати, вести вогонь у відповідь лише у випадку, якщо є загроза життю нашим військовим”, — нагадав він.

“Ми не ведемо ці обстріли, ми до них не маємо жодного відношення. Ми попереджали і зараз попереджаємо, що вони можуть фантазувати скільки завгодно, вони можуть робити що завгодно, і ми до цього готові, більш того, до цього готовий світ. Спровокувати нас на активні дії не вийде”, – додав секретар РНБО.

Нагадаємо, у пятницю лідери самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” заявили про початок евакуації населення цих територій до Росії через нібито загрозу нападу з боку України.

Україна спростувала такі повідомлення, заявивши, що не планує жодних диверсій на Донбасі.

Секретар РНБО не виключив, що можливі точкові провокації з боку Росії та підконтрольних їй ватажків на тимчасово окупованих територіях.

“За нашими даними сьогодні є велика загроза того, що представники Російської Федерації, які там перебувають, будуть провокувати тим чи іншим способом. Вони можуть зробити ті речі, які до наших військових не мають жодного стосунку”, – сказав він на брифінгу.

Данілов припустив, що це може бути як підрив автобусу з біженцями, так і обстріл будинків.

“Усі провокації, які будуть зроблені з боку Росії чи з боку тих людей, які знаходяться на окупованій території, до нас не мають жодного відношення”, – наголосив Данілов.