Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов запевнив, що більшість українських військових, евакуйованих із Маріуполя, перебувають на окупованій території Донецької області.

Про це стало відомо з коментаря Данілова у прямому ефірі всеукраїнського телемарафону

“У цих процесах бере участь не тільки наша країна, є міжнародні інститути, які допомагають у цьому. Тут головне – не нашкодити. І багато не треба говорити. Будемо чекати, щоб ті домовленості, які є, обов’язково були виконані, і всі хлопці та дівчата, які сьогодні у полоні, що пройшли Маріуполь, обов’язково повернулися живими та здоровими.

Ще раз наголошую: тут головне зараз – не зробити зайвих кроків, щоб агресор не звинуватив нас у зриві тих чи інших речей. Це дуже тонка річ.

Є інформація, що вони на території Донецької області. Ще раз наголошую: кількість людей це не 100 і не 200 людей, це набагато більше. І тому сказати, що всі там є, ми зовсім не можемо. Ми точно можемо сказати, що переважна більшість, можливо, і всі, знаходяться на території Донецької області”.

Що відомо:

Вихід захисників Маріуполя на підконтрольну окупантам територію відбувся 16-20 травня. За твердженням російської сторони, з підземелля “Азовсталі” вийшли 2439 бійців. Представники “Червоного хреста” реєстрували українських захисників як військовополонених.

У Генштабі ЗСУ підкреслили, що гарнізон “Маріуполь” виконав бойове завдання і командирам наказано зберегти життя особового складу. У Міноборони пояснили, що немає іншого варіанта порятунку захисників із “Азовсталі”, окрім як вийти без зброї до противника.

Росіяни та їхні спільники з ОРДЛО погрожують бійцям “Азова” судилищем. Про обмін полоненими поки що не йдеться, незважаючи на усі попередні домовленості.

Представники українських спецслужб для “Української правди” підтвердили, що бійці полку “Азов” перебувають у колонії у захопленій Оленівці Донецької області. Найближчими днями російські пропагандисти можуть використати захисників Маріуполя для своїх цілей.

Джерела УП в українській владі стверджували, що в Оленівці знаходяться 2 449 українських військовослужбовців як військовополонені.