Президент України Володимир Зеленський подав запит на переговори з російським лідером Володимиром Путіним, аби обговорити ескалацію конфлікту на сході.

Однак відповіді на цю ініціативу поки нема. Таку заяву зробила речниця глави української держави Юлія Мендель, чиї слова цитує Reuters.

“Офіс президента, звичайно, подав запит, аби поговорити з Володимиром Путіним. Ми ще не отримали відповіді й дуже сподіваємось, що це не відмова від діалогу”, – сказала вона.

Мендель також наголосила, що Росія сконцентрувала понад 40 000 своїх військових на східному кордоні України та ще стільки ж у тимчасово окупованому Криму. Через це Зеленський має намір відлетіти до Парижа, щоб обговорити там загострення ситуації із західними партнерами.

Окрім того, Юлія Мендель підтвердила, що Володимир Зеленський ініціював переговори з президентом Росії Володимиром Путіним після бою під Шумами на Донбасі.

За її словами, Зеленський запросив переговори з Путіним відразу після загибелі чотирьох українських військовослужбовців внаслідок обстрілу під селищем Шуми Донецької області 26 березня.

«Запит на переговори [від Зеленського до Путіна] надійшов відразу після загибелі чотирьох військовослужбовців Збройних сил України — ще 26 березня», — сказала Мендель в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

Своєю чергою, Пєсков, відповідаючи на питання журналістів у понеділок, чи запитував Зеленський про телефонну розмову з Путіним, заявив: “За останні дні я не бачив ніяких запитів. Мені не відомо про те, що були в останні дні якісь запити”.

Відповідаючи на одне із запитань журналістів, “чи має що сказати Путін Зеленському”, якщо телефонна розмова відбудеться, Пєсков знову звинуватив саме Київ в ескалації на сході України, не визнаючи відповідальності Кремля, а також сказав: “У тому, що стосується розрядки напруженості і запобігання потенційної війни, Володимиру Путіну завжди є що сказати”.