У червні вступає в силу новий закон, покликаний допомогти в боротьбі з незаконним будівництвом, передає Корупція.Інфо

Популярне: ОЦЕ ПРОСТО ШОКУЄ! Хто і чому краде гарячу воду у Львові! Ви будете приголомшені!

Закон №4733-1 «Про зміну деяких законодавчих актів України щодо модернізації містобудівної діяльності» вступає в силу з 10 червня.

За словами голови державної архітектурно-будівельної інспекції Олексія Кудрявцева, відповідати за видачу дозвільної документації тепер будуть місцеві офіси Держархбудінспекції.

«При видачі дозволу, відповідальність перед суспільством і громадянами за законність будівництва і відповідність державним будівельним нормам буде нести державна архітектурно-будівельна інспекція. А саме посадова особа, яка видала відповідний дозвіл на будівництво», – повідомив чиновник.

Кудрявцев сподівається, що новий закон допоможе істотно знизити кількість незаконних споруд по всій Україні.

«Закон передбачає суттєві зміни в дозвільній системі будівництва, посилення відповідальності забудовників за порушення в містобудівній сфері, а також посадових осіб органів держархбудконтролю за прийняті рішення – ці та інші нововведення спрямовані на боротьбу з будівельними аферами», – підкреслив він.

Щоб отримати дозвільну документацію на будівництво тепер необхідно буде мати лише дозвіл державної архітектурно-будівельної інспекції та повідомлення про початок будівництва. Раніше для цього також потрібна ще декларація.

Крім того, закон передбачає скасування категорій складності об’єктів будівництва і вводить систему градації забудов по класах наслідків (відповідальності): значні наслідки (СС3), середні наслідки (СС2), і незначні наслідки (СС1).

Уточнимо, що зареєстровані до 10 червня декларації про початок виконання робіт будуть діяти до завершення будівельних робіт.

За словами співавтора закону – нардепа від фракції «БПП» Дмитра Андрієвського, цей закон спростить систему отримання дозвільної документації для великої кількості будівництв.

«Цей закон дасть можливість фактично 85% об’єктів будівництва, а це будинки, житлові споруди, господарські споруди, складські приміщення площею до 1,3 тис. Кв. м, будувати за заявницьким принципом, тобто, направивши відповідну заяву – можна починати будувати», – сказав він.

У той же час, уточнив Андрієвський, складні об’єкти будуть вимагати відповідної перевірки, і будуть будуватися після надання відповідного дозволу.