Жданов припускає, що окупанти хочуть завести ЗСУ у пастку на Херсонщині. Однак їхні плани можуть з тріском провалитися.

Військовий експерт Олег Жданов прогнозує для ЗСУ пастку в Херсоні після нібито відходу окупантів з міста.

“Я це називаю “операція під чужим прапором”. Спецназ і десант (переодягнені в цивільну форму) роблять довготривалі вогневі точки в житлових масивах і будуть чинити опір. На камеру це буде все знято, що нібито цивільні люди чинять опір Збройним Силам України”, — припускає Жданов.

Однак, за його словами, це лише плани росіян, а як буде насправді — стане зрозуміло згодом. 

“Питання в тому чи будемо ми брати Херсон в лоб чи не будемо. Я думаю, що ні. Я думаю, що наш Генеральний штаб знайде, як завжди, який-небудь хитрий план по взяттю Херсона. Давайте дійдемо до Херсона і далі подивимося як будуть розвиватися події. Поки ще ми рухаємося, ми на правильному шляху. У нас, правда, темп дуже слабенький. Але, слава Богу, що він є”, — сказав Жданов.

Напередодні, під час вечірнього звернення, коментуючи заяви агресора про звільнення з Херсона, президент України Володимир Зеленський наголосив, що “ніхто нізвідки просто так не йде, ворог не робить подарунків, не робить “жестів доброї волі”. 

Директор Департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), доктор політичних наук Ігор Петренко висловив виданню Коментарі таку думку:

“Україна розумно обережить у питаннях наступу на той же Херсон. Тому що одне з головних завдань, яке ставить Зеленський – не просто деокупація території, а й деокупація з найменшими втратами. Збереження життя наших захисників, мирного населення. Ми не діємо, як свого часу Радянський Союз, посилаючи на забій величезну кількість людей. Таку саму тактику застосовує зараз РФ. Особливо це видно на Донецькому напрямі, де агресор витрачає колосальні ресурси (людські, техніки), намагаючись пробити нашу оборону. Україна застосовує інноваційні стратегії. Мобільна, маневрена оборона, використання високотехнологічних видів озброєння. Як наслідок – у нас набагато менші втрати і значно більші успіхи, ніж у противника. Навіть при контрнаступі”.

Але зараз, зазначає експерт, ворог змінює тактику. Принаймні, говорить про це, судячи з вчорашнього оголошення рішення про відхід на лівий берег нібито з метою збереження людських життів.

“Але з іншого боку – Росія продовжує говорити про інтеграцію за фактом неконтрольованих їй повністю територій чотирьох українських областей до свого складу. І явно готує якісь вибухові сюрпризи, засідки. Ми це розуміємо. А тому не йдемо вперед, стрімголов”, – пояснює Ігор Петренко.

 На його думку, головне завдання ЗСУ зараз – завдати максимальної шкоди окупаційній армії в моменті її відступу, під час переправ.

“Ми ж розуміємо, що частини, які йдуть з Херсона, будуть використані на інших напрямках. У тому числі – на Донбасі. І чим більше солдатів і техніки супротивника ми знищимо зараз на півдні, тим менше їх з’явиться на тому ж сході”, – наголошує експерт.

Він також зазначає, що на дипломатичному фронті Україна продовжує бути активною.

“Зеленський зміг переконати тих самих американців у правильно послідовності, яка визначає можливості переговорного процесу. Росія має показати реальні дії щодо своєї готовності до переговорів, – вважає Ігор Петренко. – А не робити заяви заради заяв. Формула чітко озвучена: виведення російських військ із усіх наших територій, включаючи Крим та Донбас, покарання винних за військові злочини, компенсації Україні (умовні репарації) та гарантії безпеки. Деякі варіації можливі, але загалом рамка задана. Без цього – ми просто дамо РФ перепочинок для накопичення нових сил, щоб використати їх незабаром проти України. Ми це розуміємо – і досить успішно доносимо це розуміння західним партнерам”.

Збільшення постачання Україні необхідного озброєння, розширення номенклатури, це також наслідок успішності і ЗСУ, і нашої дипломатії, впевнений експерт.

“Росія спочатку вималівала переговори кулуарно, тепер уже говорить про це відкрито. Лише тому, що ситуація змінилася на гірший для неї бік, – акцентує Ігор Петренко. – І нам потрібно використати ситуацію, щоб отримати максимально добрі переговорні позиції”.