СБУ стверджує, що не «викрадала» Миколу Чауса, якого 30 липня знайшли на Вінниччині. Правоохоронці заявили, що діяли у межах закону та своїх повноважень.

У Службі безпеки України нагадали, що з травня 2021 року здійснюють досудове розслідування кримінального провадження за фактами викрадення колишнього судді та незаконного переправлення його через державний кордон.

«Співробітники виконували свої посадові обов’язки в рамках розслідування відповідного кримінального провадження. Будь-які спроби представити суспільству інформацію в іншому ключі є звичайними маніпуляціями», – наголосили в СБУ.

Окремо правоохоронці зауважили, що 30 липня на гарячу лінію зателефонувала особа, яка повідомила, що до однієї з селищних рад Вінницької області прибув чоловік, який представився Миколою Чаусом і “попросив викликати саме СБУ”.

 

СБУ отримала дані від Чауса

Згодом слідчі отримали від екссудді дані, які свідчать про його викрадення, позбавлення волі та застосування до нього інших протизаконних дій. У зв’язку з відповідною заявою щодо Чауса вжито заходів для забезпечення його безпеки.

Зважаючи на його фізичний і моральний стан після тривалого позбавлення волі, наразі йому надається необхідна медична допомога.

Зверніть увагу! В СБУ додали, що вживають необхідних заходів для встановлення всіх обставин викрадення екссудді Чауса, позбавлення його волі та встановлення осіб, які це скоїли.


Нагадаємо, у квітні 2021 року з’явилось повідомлення, що екссуддю Чауса викрали. Нібито невідомі посадили його в авто у Кишиневі. Згодом, у травні, він записав відеозвернення до українців і запевнив, що викрадали його насправді набагато раніше. Знайшли його у селі Мазурівка, що у Вінницькій області 30 липня. Екссуддя нібито сам прийшов у тамтешню будівлю сільської ради. За словами сільського голови, Чаус був голодним та брудним. Був одягнений у шорти, але без футболки – з голим торсом. Екссуддю нагодували, дали води. Втім, незадовго нібито прийшли посадовці Служби безпеки України й повезли його кудись.

 

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.