Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш повторно заразився коронавірусною інфекцією.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Не думав, що це повториться. Але сьогодні знову отримав позитивний тест на COVID. Тепер у мене точно немає сумніву, що заразитися можна повторно”, – написав він на своїй сторінці в Фейсбук в неділю.

Він зазначив, що в минулий раз “хворобу переніс важко”. “З власного досвіду знаю, що це не жарти і не вигадки. Це більш ніж серйозно”, – додав Труш.

Глава ОДА звернувся до співгромадян із закликом відповідально поставитися до карантину.

“Для його введення є вагомі підстави, а саме – високий ризик зростання захворюваності, адже в період свят багато контактували між собою. Якщо ми зараз не локалізуємо інфекцію, по дві-три тижні наслідки можуть бути критичними”, – написав він.

Також він зазначив, що уряд намагався вжити заходів “максимально лояльних і збалансованих”. “Вони значно м’якше, ніж в інших європейських країнах, тому сподіваюся на ваше відповідальне ставлення”, – резюмував чиновник.

Відзначимо, що раніше Мер Тернополя Сергій Надал, який раніше відмовився вводити в місті жорсткі карантинні обмеження, що діють по всій Україні з 8 по 24 січня, допустив введення в Тернополі локдауну вже з наступного понеділка.

Про це міський голова повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“Знаю, що в ці вихідні заплановано екстрене засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації. Дуже ймовірно, що вони скасують рішення міської комісії і таки введуть локдаун в Тернополі з 11 січня”, – розповів Надал.

Крім того, за словами мера, поліція в Тернополі почала масово штрафувати ті підприємства, які продовжили роботу під час всеукраїнського локдауну. Хоча в Тернополі і невелика кількість інфікованих коронавірусом, мер готовий ввести жорсткий карантин, щоб уникнути війни з правоохоронцями.

“Правоохоронці виставлять кордони навколо шкіл, щоб не допустити дітей на навчання, а на директорів навчальних закладів та вчителів будуть відкриті справи. Я не виключаю, що проти членів міської комісії з надзвичайних ситуацій, працівників управлінь можуть також відкрити справи”, – додав міський голова.

Також він повідомив, що не ризикуватиме людьми і містом і погодиться дотримуватися локдауну, хоча і не вважає таке рішення влади правильним.

Нагадаємо, в четвер 19 березня 2020 року Президент Володимир Зеленський призначив головою Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Труша.

Раніше Труш займав посаду глави Рогатинської райдержадміністрації. Труш змінив на посту голови Тернопільської ОДА Ігоря сопел, якого президент звільнив з-за поганого інформування жителів області про коронавірус.