Член президії Координаційної ради білоруської опозиції Марія Колесникова не перетнула кордон України, оскільки при спробі її насильницького вивезення з території Білорусі вона порвала свій паспорт.

За даними джерела Білоруського телеграфного агентства, в районі четвертої ранку у вівторок, восьмого вересня, Колесникова разом з іншими членами Координаційної ради Антоном Роднєнкова і Іваном Кравцовим намагалися перетнути україно-білоруський кордон на пункті пропуску “Олександрівка”. Разом на машині “БМВ” вони пройшли митний контроль і відправилися в сторону України. Зустрівши ще один наряд прикордонників, машина різко прискорилася, через що Колесникова виявилася за межами транспортного засобу, а Родненков і Кравцов продовжили шлях в сторону України.

Інформацію, що Колєснікова не перетинала державний кордон України підтвердив і речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“В один з українських пунктів пропуску в межах Київської області на в’їзд в Україну прибули двоє громадян Республіки Білорусь Родненков і Кравцов … Громадянка Республіки Білорусь Колесникова в пункти пропуску України для проходження прикордонного контролю не прибувала”, – заявив Демченко.

Марія Колесникова вдалася до дій, що унеможливили її перетин державного кордону. Про це у своєму фейсбуці написав заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

За його словами, всю відповідальність за життя і здоров’я Колесникової несе персонально президент Білорусі Олександр Лукашенко.

“Від себе додам, що це не був добровільний виїзд, а насильницьке видворення з рідної країни. Марію Колесникову не вдалося видворити з Білорусі, оскільки ця смілива жінка зробила дії, що унеможливили її переміщення через кордон”, – заявив Геращенко.

“Інтерфакс-Україна” з посиланням на власні джерела, повідомляє:

“При спробі фактичної депортації вона порвала паспорт, і не могла бути пропущена прикордонниками на територію України”, – сказав співрозмовник агентства.

Максим Знак, член Координаційної ради, стверджує, що усі троє не збиралися виїздити з Білорусі, повідомляє TUT.BY.

“Після ситуації з Ольгою Ковальковою ми окремо вчотирьох – я, Родненков, Колесникова і Кравцов – обговорювали, що робити, якщо нам запропонують той же вибір, що й Латушко та Ковальковій: поїхати з країни чи потрапити під репресії. І в Марії Колесникової була чітка позиція, що вона за будь-яких обставин не поїде з країни, хіба що під примусом. Принаймні, позавчора увечері вона була у цьому переконана”, – коментує Максим Знак.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами, Олександр Лукашенко здобув понад 80%, а кандидатка від опозиції Світлана Тіхановська — близько 10%. Проте вона відмовилася визнавати офіційні результати виборів і закликала людей протестувати.

У різних містах країни розпочалися протести, які влада жорстоко придушує, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі.

11 серпня Світлана Тіхановська покинула Білорусь і прибула в Литву. Протести у країні тривають.