У вівторок, 18 серпня, було чути стрілянину на військовій базі за межами столиці Малі Бамако. Кілька високопоставлених військових чинів за підтримки армії захопили аеропорт, центральний офіс телебачення і перших осіб держави. Також заарештований президент країни Ібрагім Бубакар Кейт.

Про це повідомило Reuters. Чутки про те, що бунтівники заарештували президента Ібрагіма Бубакара Кейта, охопили столицю країни.

Сотні антиурядових протестувальників вийшли на центральну площу, щоб відсвяткувати цю подію і заявити, що президенту час піти у відставку.

Зв’язатися з адміністрацією президента для коментарів журналістам не вдалося.

“Так, заколот. Військові взяли в руки зброю”, – сказало агентству джерело в спецслужбах.

Представник малійських військових підтвердив, що на базі в Каті, приблизно в 15 км від столиці були зроблені постріли, але сказав, що у нього немає жодної додаткової інформації. Заворушення спалахнули в тих же самих військових казармах, де почався державний переворот 2012 року.

Бунтівники давали президенту кілька годин, щоб виїхати за кордон. В іншому разі військові погрожували взяти штурмом його резиденцію.

Видання LSi Africa повідомило, що заколотом, зокрема, керує полковник Національної гвардії Садіо Камара.

З посиланням на джерело видання вказує, що заарештовані прем’єр-міністр Малі Бубу Сіссе і син президента держави Карім Кейта.

Крім того, арештований міністр оборони Малі генерал Ібрагім дахира Дембеле.

Пізніше військові повідомили про арешт президента країни Ібрагіма Бубакара Кейта.

Також інформацію про арешт президента підтвердило видання Jeune Afrique з посиланням на “кілька урядових і дипломатичних джерел”.

“Ібрагім Бубакар Кейта перебував у своїй резиденції Себенікоро, в Бамако, коли його заарештували військові близько 16:30 за місцевим часом. Він був в компанії прем’єр-міністра Бубу Сіссе і свого сина, депутата Каріма Кейта”, – повідомило видання.

Незадовго до цього уряд Малі закликав громадян до спокою і заявив про готовність до участі “в братському діалозі з метою усунути всі непорозуміння”.

Нагадамо, у 2012 році в Малі стався державний переворот. Військовослужбовці армії Малі заявили в ефірі місцевих теле- і радіоканалів про припинення діяльності конституції і про розпуск уряду та інших державних інститутів країни.