Стан здоров’я російського опозиціонера Олексія Навального, якого, за інформацією лікарів, отруїли нервово-паралітичною речовиною класу “Новачок”, суттєво покращився.

Про це йдеться в офіційному повідомленні берлінської клініки Шаріте, де він проходить лікування.

“Штучну кому пацієнта, яку підтримували медикаментозно, припинили. Хворого поступово відлучають від штучної вентиляції легень”, – йдеться в повідомленні клініки.

Лікарі підкреслюють, що хворий “реагує на те, що йому кажуть”.

Навальний був в комі з 20 серпня, коли йому стало погано на борту літака, який виконував рейс з Томська в Москву.

Протягом двох днів команда Навального та його родина боролися за те, щоб політика вивезли на лікування в Німеччину.

Німецькі лікарі після перших же аналізів побачили ознаки отруєння.

Вже 2 вересня німецький уряд офіційно заявив, що Навального отруїли бойовою речовиною класу “Новачок”.

Росія причетність до отруєння заперечує.

Раніше, Глава МЗС Німеччини Гайко Маас укотре зажадав від Росії розпочати повноцінне розслідування можливого отруєння опозиціонера Олексія Навального.

“Росія повинна брати участь у розслідуванні. Досі цього в жодному вигляді не відбувалося”, – сказав Маас в інтерв’ю телеканалу ARD.

Він також заявив, що Росія повинна передати Німеччині результати обстеження Навального в ході його лікування в Омську: “Пан Навальний протягом двох днів перебував на лікуванні в Росії. Тож там багато слідів, аналізи, які там проводилися, результати – вони є тільки там”.

У зв’язку з цим міністр зазначив, що влада Німеччини давно дали згоду на задоволення запиту РФ про правову допомогу у цій справі.

“Ми також, коли минулого тижня розмовляли з послом Росії, сказали це у відповідь на його запит”, – указав глава зовнішньополітичного відомства Німеччини, підкресливши, що немає підстав не погоджуватися з таким проханням російської сторони.