Саме 29 червня можна було вирушати на збір лікарських трав, – передає Корупція Інфо

Популярне: Батьки, бережіть дітей!!! На Полтавщині 14-річний хлопец помер страшною смертю

 

У церкві 29 червня вшановували пам'ять святого Тихона, який жив на острові Кіпр у місті Амафунт. Батьки виховували свого сина в благочесті й любові до Бога, навчали читання Священного писання.

У ранньому віці Тихон відкрив у собі дар творити чудеса. Одного разу батько доручив Тихону продати хліб, але той роздав його всім людям безкоштовно, чим розгнівав батька. При цьому Тихон процитував Священне писання і сказав: "Дающий Богу сторицею прийме".

Так і сталося: батько Тихона подивився в сховище, яке до цього було зовсім порожнім. З подивом він виявив, що сховище заповнено хлібом.

Через деякий час Тихона взяли в церковний клір, де він став читцем. Після цього єпископ Мемнон посвятив Тихона в сан диякона. Коли Мемном помер, його місце зайняв Тихон, який продовжував боротися з проявом язичництва на Кіпрі, знищував капища і проповідував християнство. Прославився милосердям і добротою.

Свято називали Тихоном Тихим. Кажуть, що в цей день птиці затихають, і нічого сіяти вже не можна. Починає цвісти звіробій. У народі існувало вірування, що якраз зараз закінчується молоде літо, починається зріле. Казали: "На Тихона і сонце тихіше йде, і птиці в цей день не співають, крім солов'я і зозулі". Відомо, що саме 29 червня можна було збирати лікарські трави – зілля, приготовані на їхній основі, будуть дуже дієвими.

На Тихона, 29 червня, дівчатам належало прополоти грядки. Але не просто так, а за допомогою спеціального обряду. Так, опівночі непорочні молоді дівчата повністю роздягалися і оббігали грядки своїх городів, що, згідно з прикметами, допомагало захистити посіви від хвороб і шкідників.

Дуже часто в день Тихона, 29 червня, влаштовували так звані толоки – бенкети для працівників, яких спеціально запрошували для роботи в полях. Працівників пригощали вином і смачною їжею. Часом застілля 29 червня тривало до самого вечора, переходячи в пісні, танці, ігри. Зазвичай толоки влаштовували для того щоб допомогти біднякам – за свою роботу вони могли отримати гідну нагороду.

29 червня прийнято було молитися Тихону і просити його подарувати багатий урожай. Також вважали, що молитва Тихону допоможе стримати зубний біль.

Народні прикмети на 29 червня

Чим менше краплі дощу, тим довше він буде йти

Ясний Чумацький шлях — до сонячної погоди

Бульбашки на воді — до сильного дощу

Вікна "плачуть" (на них осідає роса) — до дощу

Якщо ворони сідають дзьобами в одну сторону — до сильного вітру

На день Тихона все затихає

Якщо в цей день гній вивезти, то можна вважати це прикметою того, що буде врожай хороший