Генпрокурорка Ірина Венедіктова таки підписала підозру ймовірному депутату-хабарнику від “Слуги народу” Олександру Юрченку. Проте, як повідомив журналіст Сергій Лещенко, станом на ранок 17 вересня підозру ще не вручили, адже парламентар закрився у будинку.

 

Юрченко закрився у будинку.

Юрченко не прийшов на засідання Верховної Ради та не виходить надвір з приватного помешкання. Про це Лещенко написав у своєму телеграм-каналі.

“Юрченко користується тим, що без ордера суду на проникнення, детективи не зможуть зайти всередину. Тактика Юрченка безнадійна, адже існують різні способи вручення підозри, а не лише особисто в руки”,– зазначив Лещенко.

Співробітники НАБУ та САП чекають на ордер від генпрокурорки

Інформацію про те, що Юрченко переховується у власному домі підтвердили і джерела PavlovskyNews. Начебто під помешканням нардепа зараз перебувають співробітники Антикорупційного бюро та САП. Вони чекають на ордер генпрокурорки, який дозволить їм увійти в будівлю.

 

Раніше Венедіктова підписала підозру Юрченку

Зазначимо, що 17 вересня генпрокурорка Ірина Венедіктова таки підписала підозру Юрченку. Прокурори клопотатимуть для нардепа про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Таке рішення Венедіктова ухвалила після кількох годин вивчення матеріалів справи разом із прокурорами САП. Раніше очільниця Офісу генпрокурора зазначила, що підстав для оголошення про підозру немає.

Що найбільше обурює у поведінці депутата Олександра Юрченка, то це зухвалість у спілкуванні – його, а разом з ним і його помічника, нехай і неофіційного. Національне антикорупційне бюро України зафіксувало, що пан Юрченко у свої 32 роки поводиться так, ніби він повністю пропустив увесь політичний розвиток нашого суспільства після 2014 року.

Не побачив, не зрозумів, не навчився. Жодного виправдання цьому бути не може. Цілком логічно, що з такою зухвалістю він став «героєм» того відео, яке оприлюднило НАБУ й подивилася вся країна. Від зухвалості до хабарництва – завжди один крок, – заявивили в Офісі президента.

Свідомо залишаємо в стороні правову складову цієї історії – не в наших повноваженнях надавати суто юридичну оцінку матеріалам кримінальних проваджень, зібраним доказам. Але констатуємо, що з політичної й моральної точок зору, враховуючи наведений НАБУ відеоматеріал, пан Юрченко втратив етичні підстави бути депутатом Верховної Ради. Влада – не місце для «плюшок».

Від першого дня каденції Президента України Володимира Зеленського антикорупційна інфраструктура держави отримала від Президента та монобільшості в парламенті все необхідне для повноцінної роботи. Рішення, необхідні для розбудови й незалежної діяльності відповідних інституцій, зокрема законодавчі, були ухвалені. Розпочав роботу Вищий антикорупційний суд.

Ще раз підкреслюємо: ким би не був підозрюваний у корупції, має бути проведене повне розслідування всіх обставин кожної справи. Жодних винятків з цього правила для жодної особи у державі не було й не буде.