Глава Харкова Геннадій Кернес, який заразився коронавірусів, був доставлений в німецьку клініку “Шаріте”.

Як повідомляють “Новости Харкова”, мера міста доставили в клініку в Берліні медичним спецбортом.

Джерело видання розповідає, що у Кернеса COVID-19 викликав двостороннє запалення легенів. При цьому чиновнику повинні провести складну операцію.

“Проблема не в коронавірусі, а в хронічних захворюваннях, які загострилися. Кернес ще на вихідних йшов на поправку. А в понеділок (14 вересня. – Ред.) ситуація погіршилася. Коми, набряку мозку – не було. Апарат ШВЛ не підключати”, – зазначено в інформації.

За словами бізнесмена Павла Фукса, стан мера Харкова важке, проте він знаходиться в свідомості і їм вдалося поспілкуватися по відеозв’язку.

“Близько першої ночі Геннадій Кернес прилетів в клініку “Шаріте”. Стан важкий, але він в свідомості – обмінялися кількома словами з ним по відеозв’язку”, – поділився Фукс.

Відзначається, що з авто швидкої допомоги Кернес пересідав в літак з кисневою подушкою.

Раніше ЗМІ повідомляли з посиланням на джерело в найближчому оточенні Геннадія Кернеса, що важкий стан, в якому знаходиться мер Харкова, продиктовано не тільки COVID-19 і двостороннім запаленням легким, але і інсультом, викликаним коронавірусів.

Нагадаємо, літак Bombardier Challenger 604, який прибув до Харкова для того, щоб перевезти хворого мера міста Геннадія Кернеса на лікування в одну з клінік Німеччини, о 21:54 злетів з аеродрому «Харків» і в 00:07 за київським часом (23:07 за місцевим) приземлився в аеропорту Берліна.