Печерський районний суд Києва підтвердив отримання від Міністерства юстиції доручення англійського суду про вручення п’ятому президенту Петру Порошенку судової повістки за позовом олігарха Ігоря Суркіса.

Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на матеріали Печерського суду.

Зазначається, що судове засідання у справі призначено на 21 вересня 2020 року. Слідчий суддя – Соколов О.М.

“У разі неявки до суду без повноважних причин особи, яку належним чином повідомлено про дату, час, та місце судового засідання, у якому мають бути вручені виклик до суду чи інші документи за дорученням іноземного суду, такі документи вважаються врученими”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Британський суд направив Порошенку документи за позовом Суркіса ще 31 серпня. З пʼятим президентом крім Суркіса будуть судиться ще шість британських компаній — Sofinam Investments LLP, Lumil Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP та Tamplemon Investments LLP.

Справа стосується націоналізації ПриватБанку через що вклади Суркіса і членів його сімʼї були вилучені та переведені в основний капітал. Йдеться про понад 1 млрд гривень і $250 тисяч вкладів компаній в кіпрській філії. Сам Суркіс говорив, що Порошенко «нахабно забрав гроші у його родини». У позові також фігурує колишня очільниця Національного банку Валерія Гонтарєва, яка зараз проживає в Англії.