Журналістам вдалось з’ясувати, що ресторанний комплект, який контролюється родиною керівника департаменту управління майном Нацполіції Івана Наумова продовжив працювати не зважаючи на оголошений урядом в країні “карантин вихідного дня”.

Про це повідомляє Bihus.Info.

У суботу, 14 листопада журналісти Bihus.Info зафіксували як впродовж години до закладу приїхало декілька компаній – загалом два десятки відвідувачів.

Про порушення карантинних норм журналісти повідомили у поліцію, бо приблизно в цей час почала з’являтися інформації про масові поліцейські рейди по закладах, що порушують карантинний режим.

Зустрічати патрульних із закладу вийшов чоловік, схожий на друга та помічника поліцейського Олега Кошеля. Після цього патрульні повідомили журналістам, що не змогли потрапити до закладу, а адміністрація нібито надала пояснення, що заклад працює лише “на самовивіз”.

При цьому група невідомих чоловіків, які відмовилися представлятися, вимкнули світло на парковці закладу, звідки журналісти спостерігали за його роботою, і в ультимативній формі вимагали залишити територію.

Журналісти написали заяву і надали патрульним пояснення щодо порушення норм карантину ресторанним комплексом NAVY. А також попросили правоохоронців взяти відзняті відеоматеріали, на яких зафіксований факт порушення.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що син начальника Департаменту управління майном Нацполіції Івана Наумова відкрив відпочинковий комплекс NAVY біля Києва. За словами чиновника, гроші виділили з сімейних заощаджень. Проте вартість проекту перевищує суму відкладених грошей, що вказана у декларації Наумова.

Витрати на відкриття проекту Наумов не вказав у своїй декларації. Про це йдеться у сюжеті Bihus.Info.

Комплекс відкрили 29 липня 2020 року. Однак журналісти помітили, що чиновник постійно відвідував його ще до відкриття. Деколи навіть у робочий час і на службовому автомобілі. Склалось враження, ніби він керував облаштуванням проекту.

Чоловік написав пост із поясненнями. За його словами, комплекс належить сину Миколі, гроші на який Наумов-молодший отримав із сімейного бюджету.

“У закладі працює мій син Микола, який є керівником ТОВ “Радіус 88”, і саме це підприємство орендує комплекс “NAVY”… Комплекс розташований на моєму шляху з роботи додому, я при нагоді приїздив до зазначеного закладу, як тато до сина і не більше”,– написав чиновник.

Яка ймовірна вартість NAVY

За даними держреєстру юросіб, син нацполівця Микола Наумов вніс у статутний капітал свіжоствореної компанії-орендаря комплексу (ТОВ “Радіус 88”) 2 мільйони гривень.

Станом на кінець 2019 року Наумов задекларував сукупних сімейних заощаджень трохи більше половини від цієї суми – 1,3 мільйона гривень. Зміни щодо майнового стану та Наумов в декларацію досі не вніс.

Розслідувачі наголошують, це саме по собі може свідчити про корупційне правопорушення.

Нагадаємо, очільник Департаменту управління майном Нацполіції. Раніше працював у правоохоронних органах Донецька, потім перевівся до Києва. Неодноразово був фігурантом корупційних розслідувань.

Наприклад, теща Наумова, маючи нульові доходи, стала власницею люксової автівки, вартістю близько 90 тисяч доларів, а також отримала 2 земельні ділянки. До слова, одна з них розташована неподалік відпочинкового комплексу під Києвом.

Неподалік теща поліцейського чиновника скупила ще 36 соток землі на березі Дніпра. Ділянки були придбані в різні роки. Ринкова ціна викуплених ділянок – має складати $90 тис. Будинок на них, судячи з даних Google Maps, почали зводити в 2012 р.

За оцінкою столичного архітектора Івана Пономаренка, вартість самої 5-поверхової «коробки» будинку має складати близько $450 тис.

“Також у тещі Івана Наумова виявилося дві ділянки у с.Рибаківка Миколаївської області. На березі Чорного моря у 2013 р. вона придбала 40 соток, загальна ринкова вартість має складати близько $40 тис. У майновому реєстрі на цьому місці досі значиться будиночок на 40 кв.м., однак насправді тут уже закладено фундамент під велике будівництво, можливо, готель”, – йшлося раніше у розслідуванні проекту “Наші гроші”.