Верховна Рада проголосувала за поправку до бюджету, згідно з якою, частина акцизного податку на паливо – 13,44% – залишається в місцевих бюджетах. При цьому проект Кабміну передбачав весь дохід від цього акцизу забирати в центр.

Таким чином центральний бюджет “полегшили” на 7,7 мільярда, якими збиралися розпоряджатися Гончарук і міністр фінансів Маркарова.

Після цього в Раді терміново оголосили перерву, фракцію “Слуги народу” зібрали в підвалі парламенту, куди спустився прем’єр-міністр Олексій Гончарук та почав переконувати нардепів віддати гроші назад і “не валити бюджет”. Однак правка так і залишилася в законопроекті. А бюджет в результаті був проголосований у другому читанні.

Наводимо розшифровку розмови. Прем’єр, відзначимо, в основному говорив російською мовою.

“Вони кажуть, що деякі міста через це помруть. Це неправда. Є невелика кількість міст, в яких, дійсно, на маленьке місто вони поставили дві заправки, і у них це єдиний якийсь джерело доходів. Ми з цими містами домовилися , що ми складаємо список тих місцевих рад, які сильно постраждають, попросили дати конкретний список. ми конкретно їм допоможемо”, – сказав прем’єр.

“Для нас з вами зараз … Тобто, там треба в наступному році показати, наприклад, велику дорогу, це пріоритет у президента номер один, він постійно, коли ми зустрічаємося, каже – дивіться, нам головне будувати дорогу. Тому у вас є дві частини: національна частина і місцева частина. Я хочу, щоб нею управляли ви, а не місцевих рад. Тому що місцеві ради їх розтратять на що попало. Все це добре, в якихось містах це дійсно правильно використовується, все, бюджет розвитку. В якихось містах немає. У вас у кожного на округах є хороші зі вети, є погані.

Я хочу, щоб ви разом з нашими губернаторами визначили в кожній області, куди ці ж гроші туди ж до них підуть. Але в будь-якому випадку ви будете приймати рішення про це, а не вони. Ось це те, за що ми боремося. Ми хочемо, щоб ці гроші в наступному році контролювалися вами “, – пояснив Гончарук.