Заочна перепалка між спікером Ради Дмитром Разумковим і секретарем РНБО Олексієм Даніловим – триває. Вже очевидно, що спікер Ради намалював мішень на лобі пана Олексія і буде систематично кидати в неї дротики.

Про це пише телеграм канал “Клименко-Тайм”. Надалі подаємо в оригнілі.

Цього разу Разумков закликав Данілова вказати, які прийняті ВР закони містять корупційну складову.

Це стало відповіддю на недавню фразу Данилова про те, що олігархи мають великий вплив на депутатів і це видно по прийнятим законам.

Під час сьогоднішнього брифінгу Разумков запропонував Данілову озвучити, які конкретно закони не відповідають Конституції. При цьому технічно підставив Данілова фразою про те, що Зеленський закони з натяками на корупцію підписувати не став би:

«Після прийняття закону, саме президент підписує його. Я впевнений, на відміну від пана Данілова, президент є гарантом Конституції і як глава держави точно не підписав би закон, в якому є корупційна складова, сто відсотків. Сподіваюся, що тут він сперечатися зі мною не буде».

Як ми вже і писали, подібними випадами напередодні нового політичного сезону Разумков намагається набрати політичну вагу, щоб вести свою гру. Він акцентовано працює проти Данілова, при цьому поки не б’є безпосередньо по Зеленському. Ну, якщо не брати до уваги промову на урочистому засіданні до Дня Незалежності.

Політичний сезон “осінь-2021» вже офіційно можна вважати сезоном виходу Разумкова із Зе-команди, – пише канал.

Що цікаво, Разумков також заявив, що йому б теж хотілося б побачити, які закони приймаються в Раді, які на думку секретаря Ради національної безпеки, не відповідають Конституції, законам, є корупційними.

Дуже часто саме і від РНБО надходять пропозиції до тих чи інших законів – сподіваюся, там немає корупційної складової. По-друге, навіть якщо ми гіпотетично будемо говорити про те, що є якийсь вплив, то я вже запропонував показати – на кого. Моя пропозиція щодо трибуни залишається в силі”, – додав він.

Що передувало: Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що вплив олігархів на Верховну Раду на сьогодні є дуже великим.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков закликав Данілова точно назвати народних депутатів, на яких, на його думку, чиниться тиск з боку олігархів: “я готовий надати для цього і трибуну Верховної Ради України – ну, щоб пальцем показати, на кого саме чиниться такий тиск”.

“Я думаю, що пан Данілов як відповідальний громадянин уже звернувся до правоохоронних органів, НАБУ, НАЗК, тому що зв’язок з олігархами, якщо вони мають вплив на народних депутатів – це корупція.

Більше того, я готовий надати для цього і трибуну Верховної Ради України – ну, щоб пальцем показати, на кого саме чиниться такий тиск. І якщо такого не станеться, то можливо, доведеться вибачитися перед народними депутатами і перед українським парламентом”.

Деталі: Разумков підтвердив, що у нього були “заочні й очні дискусії” з Даніловим про те, який саме орган повинен визначати перелік “олігархів”, і нагадав, що, на його думку, це не має належати до повноважень РНБО.

При цьому спікер підкреслив, що “йти шляхом домислів або безпідставних звинувачень” не є його форматом роботи як голови ВР.