Служба безпеки України 21 вересня затримала посадовців Укрзалізниці. Їх підозрюють в організації корупційної схеми під час контейнерних перевезень. Через фірму-прокладку вони розікрали понад 4 мільйони гривень.
Операцію провели спільно зі слідчими Офісу великих платників податків ДФС під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора. Про це інформує пресцентр СБУ.
Як працювала схема посадовців Укрзалізниці
Чиновники штучно створили для однієї із філій Укрзалізниці завідомо невигідні умови для курсування регулярних контейнерних потягів. Це призвело до необхідності залучити приватні компанії для пошуку клієнтів.
Згодом такі послуги почала надавати підконтрольна організаторам фірма-прокладка, яка фактично монополізувала цей сегмент ринку. Співробітники СБУ в межах розпочатого кримінальної справи задокументували виведення у тінь через рахунки фіктивних фірм понад 4 мільйони гривень.
Гроші були привласнені організаторами та учасниками схеми.
Під час обшуків у Києві та Одесі в службових приміщеннях Укрзалізниці та офісі компанії-прокладки правоохоронці виявили оригінали печаток компаній з ознаками фіктивності, чорнову бухгалтерію, фінансово-господарську документацію та матеріали листування фігурантів.
Також вилучено понад 1,2 мільйона гривень, на які судом накладено арешт. Чиновники Укрзалізниці сховали частину “виручки” в холодильник разом з доказами корупційної схеми.
Однак і це ще не все чим відзначилися останнім часом посадовці Укрзалізниці.
Укрзалізниця мала на 9 мільйонів гривень відремонтувати два дизельні потяги. Втім натомість ці гроші витратили на два лімузини Audi А8 Long, кожен з яких обійшовся у 4,5 мільйона гривень.
Закупівля відбулася за часів минулого керівника Укрзалізниці Євгена Кравцова й ретельно приховувалася.
Про це розповів, журналіст і член наглядової ради компанії Сергій Лещенко.
Купівлю оформили без тендеру, а купили через страхову фірму, засновником якої зазначається філія “Одеська залізниця”. Після цього машини перекинули на баланс Одеської залізничної дороги, але боялися експлуатувати через резонанс, що почався,– заявив Лещенко.
За словами журналіста, автомобілі могли призначатися для одного з ключових представників минулої влади. Втім натомість їх тривалий час тримали в гаражі, внаслідок чого в одному з автомобілів навіть зіпсувався акумулятор.
“Ця історія – лише один, але дуже яскравий приклад багаторічної вседозволеності в Укрзалізниці. Члени наглядової ради зобов’язані діяти в інтересах компанії, і розслідування, а не замовчування – це те, що зможе зробити компанію іншою, більш прозорою і чесною”, – резюмував член наглядової ради Укрзалізниці.