Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Польщі Анджеєм Дудою.
Відбувся обмін оцінками ситуації на європейсько-білоруському кордоні. Глави держав констатували, що відбувається гібридна атака, належне реагування на яку потребує спільних зусиль і взаємодії.
Володимир Зеленський поінформував Анджея Дуду про розвиток безпекової ситуації на сході нашої держави та про кроки української сторони, що здійснюються для активізації роботи всіх переговорних форматів заради досягнення миру.
У цьому зв’язку Президент України наголосив на необхідності збереження санкційного тиску на Російську Федерацію з боку міжнародної спільноти до повного відновлення суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
Глави Української та Польської держав були одностайні в оцінках «Північного потоку – 2» як насамперед безпекової загрози для всієї Європи.
«Це – стратегічна зброя в руках РФ», – зазначив Володимир Зеленський і додав, що ефективна протидія такому тиску вимагає єдності ЄС і партнерів, а також належних санкційних обмежень.
Володимир Зеленський висловив вдячність польській стороні за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
Також, сьогодні США та Польща обговорили концентрацію російських військ біля кордонів України. Окрім того, темою розмови стала міграційна криза.
Деталі обговорення оприлюднила представниця Ради національної безпеки Білого дому Емілі Хорн. Вона розповіла про телефонну розмову помічника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана та глави Бюро національної безпеки Польщі Павла Солоха.
За словами Хорн, Салліван відзначив тісну двосторонню співпрацю з питань оборони. Окрім того, політик привітав зусилля щодо зміцнення потенціалу НАТО.
Зокрема, сторони висловили тверду підтримку Польщі на тлі дій режиму Олександра Лукашенка.
Вони також обмінялися думками про російську військову діяльність поблизу України і висловили настрій на продовження тісних консультацій,
– мовиться у повідомленні.
В цьому контексті слід додати про те, що Військова допомога Україні буде збільшена на 50 мільйонів доларів. Сенатори США пообіцяли внести ці гроші для Збройних сил України до бюджету США на 2022 рік.
Про це повідомило Видання Politico, яке 24 листопада опублікувало відповідну пропозицію двох сенаторів.
Сенатори Роб Портман та Джин Шахін запропонували додатково виділити Україні по лінії Пентагону 50 мільйонів, – мовиться у повідомленні.
Вони запропонували поправку до бюджету США на 2022 рік. Так, мовиться про збільшення фінансування з боку Пентагону на озброєння України з 300 до 350 мільйонів доларів.
За даними видання, 125 мільйонів з цієї суми скерують “на закупівлю озброєнь вражаючої дії для стримування агресії Росії”.
Я закликаю надати (Україні – ред) допомогу у вигляді протиповітряних і протиброньових засобів, які будуть життєво важливими для стримування російської загрози. Ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати нашого союзника Україну, – заявила Портман.
Як відомо, США зараз також ведуть переговори з союзниками в Європі щодо розробки нового пакету санкцій на випадок, якщо російські війська вдеруться в Україну.
Окрім Штатів, Канада продовжує залишатися одним із найнадійніших партнерів України. Як повідомляє видання “The Globe and Mail” з посиланням на джерела, наразі країна визначається з варіантами посилення своєї військової місії в Україні на фоні концентрації військ РФ біля українських кордонів.
Поки що триває обговорення, який варіант надання військової підтримки Україні в Канаді обрати. Але є два базові варіанти, з яких влада Канади обирає. Вони перебувають під особистим контролем міністра оборони Аніти Ананд.
Перший варіант включає в себе відправку в Україну пари сотень канадських солдатів.
При цьому в Україні вже є канадські військовослужбовці, які раніше прибули в Україну для допомоги українським військовослужбовцям.
Надсилання додаткового військового контингенту посилить допомогу.
Інший варіант полягає у переміщенні військового корабля до Чорного моря. Цей варіант також можна розглядати з іншою допомогою Україні. Зокрема, йдеться про можливе відправлення частини винищувачів CF-18, які зараз базуються в Румунії.