Українська влада не перешкоджатиме виїзду громадян на роботу в інші країни за умови офіційного працевлаштування й надання трудового контракту мінімум на три місяці, наголосив президент України Володимир Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський пообіцяв не чинити перешкод українським працівникам, котрі намагаються виїхати на роботу за кордон. Про це Зеленський заявив у суботу, 9 травня, під час візиту до Закарпатській області. Глава держави зокрема запевнив, що українська сторона не перешкоджатиме виїзду громадян на роботу в інші країни за умови офіційного працевлаштування.
“Ми відпускаємо всіх заробітчан, коли країна через дипломатичні канали з нами зв’язується і бере на себе зобов’язання, що у тієї людини, яку вони беруть на роботу, … у неї там є, де жити, у неї є медична страховка”, – сказав президент, цитує агенція “Інтерфакс-Україна”.
За словами Зеленського, головною передумовою для вільного виїзду є надання українським заробітчанам офіційного трудового контракту тривалістю мінімум на три місяці.
“Де є дипломатичні замовлення – ми всіх випускаємо. Де нам показують копію контракту, що у людини є як мінімум три місяці роботи – будь ласка. Рабства в Україні немає”, – наголосив Зеленський.
На тлі цього він зазначив, що такі звернення були на рейси в Німеччину, Італію, Фінляндію, Польщу.
Варто зазначити, що про це раніше говорив і Шмигаль:
Як підкреслив він в інтерв’ю Українському радіо, український уряд вимагає для своїх громадян, які виїжджають на сезонні роботи за кордон, офіційного працевлаштування, страхування і лікування.
“Сьогодні криза в світі зробила працівників з України надзвичайно затребуваними. І сьогодні компанії з Європи, зокрема представники урядових організацій, звертаються до України з проханням допомогти з людьми для посилення в різних сферах економіки в Європі”, – зазначив він.
Прем’єр-міністр вказав на те, що в сформованих умовах Україна отримала сильну переговорну позицію щодо цього питання для забезпечення заробітчанам цивілізованих умов роботи в Європі.
“Це страхування, офіційна оплата праці, проживання, лікування, зокрема у разі захворювання коронавірусом. Ми ведемо переговори про те, що контракти повинні бути не менше як на 3 місяці, тому що для України важливо зупинити так званий туризм, коли людина їздить на два тижні туди-назад”, – додав Шмигаль.