Приморський райсуд Одеси розглянув 17 березня адміністративний протокол про вчинення корупційних дій головою Одеської обласної ради Анатолієм Урбанським і визнав висунуту чиновнику підозру безпідставною.

Таке рішення ухвалив суддя Віктор Іванов, повідомляє Корупція.Інфо

Популярне: “Ніякий не Джокер”: у мережі показали, який вигляд зараз має колоритна суддя з Рівненщини

"Суд вважає, що голосування на сесії за себе як за голову Одеської облради, є реалізацією представницьких функцій депутатом, що не містить ознак конфлікту інтересів. Урбанський не порушив норм статті 172-7 "Кодексу України про адміністративні правопорушення", оскільки діяв згідно з вимогами закону та відповідних підзаконних актів", – зазначив Іванов.

Суд визнав необгрунтованим притягнення до адмінвідповідальності голови облради з боку правоохоронців, позицію яких обстоював у суді прокурор відділу Генеральної прокуратури Євген Марахін.

За словами Марахіна, співробітники Департаменту захисту економіки Національної поліції встановили порушення Урбанським вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених статтею 172-7 "Кодексу України про адміністративні правопорушення".

Представник прокуратури просив суд визнати чиновника винним у скоєнні правопорушення і призначити покарання у вигляді штрафу в розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак сам Урбанський заявив у залі суду, що не порушував закону, відкинувши висунуті звинувачення, зокрема, в тому, що голосував 7 грудня 2016 року на сесії облради за встановлення собі надбавки до зарплати, а також преміювання себе й надання матеріальної допомоги.

Його адвокат Володимир Якових теж звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження – "у зв'язку з відсутністю складу злочину і необгрунтованістю висунутих звинувачень".

Свою позицію адвокат мотивував тим, що в законі нібито чітко не прописана процедура заяви службовців представницьких органів влади про конфлікт інтересів. Тож неприпустимо притягати їх за такі порушення до відповідальності.

Схожу позицію оприлюднив в суді й свідок сторони захисту – секретар депутатської комісії з питань депутатської етики і законності облради Олег Кутателадзе, наголосивши, що "не будь-який конфлікт інтересів призводить до відповідальності. За його словами, конфлікт інтересів буде за наявності корупційної складової, а якраз таких ознак у діях підсудного, на його переконання, немає.