Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко заявила в інтерв'ю Дмитру Гордону, що на засіданні комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони 21 червня її обвинуватять у державній зраді, а головним "обвинувачем" буде голова фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов, передає Корупція.Інфо

Популярне: Вже зовсім з глузду з’їхав: У Мережі сміються з Парасюка, який прийшов у Раду в… Тільки не падайте!

"Засідання буде присвячено тому, щоб усім комітетом (де, до речі, абсолютна більшість у "Народного фронту" і Блоку Петра Порошенка) прийняти рішення, що я допустила державну зраду проти України, підписавши типовий європейський контракт щодо постачання газу в нашу країну… Причому він буде йти в прямому ефірі "112 каналу" і, якщо я не помиляюся, NewsOne. Просто пряма трансляція про державну зраду Тимошенко!" – заявила Тимошенко.

Нардеп стверджує, що її "обвинувачем" на засіданні комітету буде голова фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов.

"Це людина, у якої службу особистої безпеки очолював (а я переконана, що й очолює) людина на прізвисько Бєс. А це те саме, що і Моторола… Це людина, яка під відеозапис жорстоко вбивала наших полонених на Донбасі й показувала, щоб люди бачили цю жорстокість. Уся команда Безлера працювала і працює на Артура Герасимова. Ось хто мої судді! Ось хто обвинувачує мене у зраді!" – наголосила політик.

У 2009 році Тимошенко від імені України підписала контракт із прописаним у ньому принципом "бери або плати". Він передбачав штрафи для України у разі недобору російського газу щодо обсягу, зазначеного в контракті. "Нафтогаз України" вважав положення "бери або плати" у вигляді, зафіксованому в контракті з "Газпромом", неринковим, неправомірним та недійсним.

31 травня в НАК "Нафтогаз України" повідомили, що Стокгольмський арбітраж задовольнив основні вимоги компанії у спорі з "Газпромом".

    умову "бери або плати" скасовано;
    заборону на реекспорт скасовано;
    формулу ціни на газ переглянуто із 2014 року.

Арсеній Павлов (Моторола) – активний учасник збройного конфлікту на сході України, громадянин Росії. Брав участь у диверсійних і бойових діях на сході України із 2014 року. Публічно зізнавався в розстрілі полонених українських військових. Був убитий у Донецьку ввечері 16 жовтня 2016 року: у ліфті будинку, де жив Моторола, спрацював вибуховий пристрій.

Ігор Безлер на прізвисько Бєс був одним із ватажків донецьких сепаратистів і командиром горлівських бойовиків. У листопаді 2014 року Безлера відправили у відставку, він покинув підконтрольну бойовикам "ДНР" територію. В Україні Безлера підозрюють у незаконному позбавленні волі або викраденні громадян, тероризмі й навмисному вбивстві. Його оголошено в розшук.