Служба безпеки України почала два розслідування про підписання і ратифікацію Харківських угод і щодо дій компанії “Донецькоблгаз”, яка відключила споживачів від теплопостачання.

Як повідомляється на сайті спецслужби, кримінальне провадження стосовно службових осіб щодо першої справи відкрито за статтею “Державна зрада”. Друге – стосується диверсійних дій.

“Слідчі досліджують обставини підготовки і підписання 21 квітня 2010 року “Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року”, дотримання регламенту і процедур під час його затвердження депутатами Верховної Ради”, – уточнили в СБУ.

За попередніми даними слідства, підписання документа призвело до збільшення кількості російських військових формувань і спецслужб, причетних до окупації Криму.

Щодо “Донецькоблгазу”, в СБУ зазначили, що власниками є офшорні компанії з ознаками фіктивності, які підконтрольні громадянину України, що перебуває в Росії.

“Водночас акціонерне товариство належить до об’єктів, що мають важливе народногосподарське та оборонне значення”, – йдеться в повідомленні.