п4

У суботу, 23 січня, в Польщі, а також у деяких європейських столицях, пройшли багатолюдні мітинги, викликані громадським невдоволенням через нові поправки до закону про поліцію.

Як повідомляє РБК-Україна, організатором акцій протесту виступив польський "Комітет з охорони демократії, передає Корупція Інфо

 Мітинги проводяться під гаслом "На захист своєї свободи".

п3

Як повідомляється, мітинги в Польщі проходять в 36 містах, зокрема, в таких як: Білосток, Бидгощ, Ченстохова, Гданськ, Катовіце, Кельце, Кошалін, Краків, Люблін, Лодзь, Ольштин, Ополе, Познань, Жешув, Щецин, Варшава, Вроцлав.

Крім того, демонстрації проходять і за кордоном. Зокрема, до мітингувальників приєдналися Берлін, Брюссель, Лондон, Мельбурн, Париж, Стокгольм і Відень.п2

Повідомляється, що демонстрації почалися о 12:00. У Варшаві учасники зібралися перед будівлею прем'єр-міністра, а звідти рушили до президентського палацу.

Протестувальники виступають проти нового закону про поліцейський контроль, який істотно розширює повноваження правоохоронців в області спостереження та збору даних в електронному вигляді. Закон частково порушує професійну таємницю лікарів, журналістів та адвокатів, не підлягають використанню лише таємниця сповіді та бесіди з захисниками в суді для слідчих.