Прокуратура підтримала прохання перерахувати термін "по закону Савченко" колишньому начальнику департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексію Пукачу, натомість той повинен перестати називати екс-президента України Леоніда Кучму замовником вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Спочатку панкреатин, а потім…”: Стало відомо про новий заборонений препарат

Про це заявив журналіст Олексій Подольський, який у 2000 році, як і Гонгадзе, став жертвою викрадення групою Пукача.

Прокуратура підтримала клопотання адвокатів колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ України Олексія Пукача про перерахунок терміну його перебування в СІЗО по «закону Савченко», щоб той не назвав екс-президента Леоніда Кучму замовником вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Рішення про перерахунок терміну з другого разу прийняв Чортківський районний суд Тернопільської області, повідомив Подільський. Раніше цей суд, а також Шевченківський та Печерський райсудів Києва не задовольняли прохання.

"Не випадково це нікому не відомий суд! Йде торгівля з Пукачем давно. Його шантажують. Торгуються. Його хочуть випустити на свободу, а він у відповідь повинен відмовитися від показань на Кучму. І торгується з Пукачем генпрокурор (Юрій) Луценко ", – стверджує Подольський.

За його версією, мета ГПУ така: Пукач не стане називати Кучму замовником викрадення і вбивства Гонгадзе, а його довічне ув'язнення в касаційній інстанції замінять 15-річним терміном.

"Я не знаю, чи змінив Пукач свої показання. Але не здивуюся, якщо Пукач перестане вказувати на Кучму і за це вийде на свободу. Адже з рішення Чортківського суду виходить, що він відсидів уже 14 років. Якщо зараз в касації доб'ються, що йому довічний термін замінять на 15 років в'язниці, то він незабаром вийде ", – заявив Подольський.