Ігор Додон зустрівся із заступником голови Єврокомісії в Брюсселі

Президент Молдови Ігор Додон висловив стурбованість, що з січня 2020 року транзит російського газу може припинитися по території України. Про це він повідомив на зустрічі з заступником голови Єврокомісії (ЄК) Марошем Шефчовичем, яка відбулася в середу, 4 вересня, в Брюсселі.

За його словами, сторони обговорили різні аспекти національної та регіональної енергетичної безпеки.

“Підкреслив, що постачання нашої країни (Молдови. – Ред.) природним газом залишається однією з проблем, що викликають тривогу керівництва Молдови, особливо коли мова заходить про суперечки між Російською Федерацією і Україною, при тому, що” Газпром “- єдиний постачальник газу в нашу країну , а Україна в даний момент – єдиний транзитний шлях для Молдови “, – написав він на своїй сторінці в Facebook.Додон додав, що пояснив Шефчовичу причини стурбованості питанням поставок газу в Молдову після 1 січня 2020 року, так як термін дії контракту з транзиту через Україну закінчується, а ситуація залишається неясною для всіх залучених сторін.

“Нагадав, що по території України проходить транзит газу не тільки в Молдову, а й в балканські країни, що означає ризики для всього регіону”, – зазначив президент.

Він також підкреслив, що проінформував європейських партнерів про переговори, які провів з керівництвом “Газпрому” з питання поставок російського природного газу в Молдову, а також щодо можливих сценаріїв розвитку подій у разі припинення транзиту через Україну.